اخبار

نشست شورای راهبری توسعه بخش تعاون منطقه جنوب شرق کشور

جلسه شورای راهبری توسعه بخش تعاون منطقه جنوب شرق کشور با حضور سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیران ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در شهرستان رفسنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، جلسه شورای راهبری توسعه بخش تعاون منطقه جنوب شرق کشور با حضور سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیران ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در شهرستان رفسنجان برگزار شد.

مهندس جهاندیده مدیرکل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه پیرامون بررسی راهکارهای اجرایی شدن قوانین بخش تعاون در جنوب شرق کشور و بررسی راهکارهای تحکیم معاملات شبکه ای تعاونی های جنوب شرق پیشنهاداتی را ارائه نمود.

مهندس جهاندیده اظهار داشت: با توجه به منطقه ای شدن تعاون در وزارت متبوع که اتفاق مبارکی محسوب می گردد، پیشنهاد می شود به منظور توسعه معاملات شبکه ای، شبکه منطقه ای با تاسیس یک بانک واحد و سامانه اطلاعاتی جهت ثبت و ضبط تعاونی های فعال در زمینه های مختلف به منظور دستیابی تعاونی ها به بازار و همکاری مستمر آنها در معاملات فی مابین و توسعه آن ایجاد کرد.

وی افزود: ضرورت برگزاری نمایشگاه دائمی و دوره ای بخش تعاون جنوب شرق کشور در راستای ارائه تولیدات تعاونی ها در گرایش های مختلف اعم از مشاغل خانگی، صنایع دستی و سنتی که علاوه بر جنبه حمایتی بودن برای تعاونی ها موجب شناساندن بیشتر فرهنگ و قابلیتهای هر استان باشد احساس می گردد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان در ادامه پیشنهادات افزود: ایجاد خط اعتباری ویژه در بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از اتصال تعاونیها به شبکه منظم ضروری است.

وی گفت: احصاء مزیتهای پیوستن به شبکه معاملات برای تعاونی ها و ارائه مصادیق موفق و همچنین ایجاد سامانه معاملات شبکه ای بین استانهایی که مشترکات جغرافیایی تاثیر گذار مانند مرز خاکی و آبی دارند، از جمله دیگر پیشنهادات می باشد

۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید