اخبار

دستورالعمل های حوزه اشتغال متناسب با مزیت های هر منطقه بومی سازی شود

دستورالعمل های حوزه اشتغال متناسب با مزیت های هر منطقه بومی سازی شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان بلوچستان گفت: با توجه به یکسان نبودن شرایط استان های کشور در اجرای دستورالعمل های موجود در حوزه اشتغال، نیاز است تا این دستورالعمل ها متناسب با ظرفیت و قابلیت های هر استان بومی سازی شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در نشست ویدئو کنفرانسی کریمی بیرانوند سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیران کل ادارات تابعه استان ها، با بیان این پیشنهاد افزود: حوزه کارآفرینی و اشتغال ویترین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می رود و اقدامات این حوزه به لحاظ اثرگذاری در زندگی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه بروز رسانی آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای منطبق با نیاز بازار کار یک ضرورت است، به بروز رسانی سند مهارت در استان هایی که این سند را تدوین کرده اند متناسب با مزیت های هر منطقه تاکید کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه گفت: قرار گرفتن پیوست اشتغال در تمامی طرح های اجرایی و اسناد توسعه ای کشور حائز اهمیت است که پیشنهاد می شود از طریق شورای عالی اشتغال پیگیری شود.
جهاندیده با اشاره به اجرای طرح توسعه سواحل مکران که مشترکا با هرمزگان دنبال می شود، اظهار امیدواری کرد: با توجه به ظرفیت های خاص اشتغال در استان ها ، مسیر توسعه هموار شود.
وی همچنین خواستار عملیاتی شدن بسته اشتغال مرزی و تخصیص اعتبارات و تسهیلات برای ایجاد و توسعه کسب و کارها در این مناطق شد.
 
انتهای پیام/
۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۵:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید