اخبار

توانمندسازی جوامع محلی در حاشیه شهرها یک ضرورت و نیاز مهم است

توانمندسازی جوامع محلی در حاشیه شهرها یک ضرورت و نیاز مهم است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: محلات حاشیه شهر جزو مناطق حائز اهمیت کشور، استان و شهر به شمار می رود که توجه به توانمندسازی مردم ساکن در این مناطق یک ضرورت و نیاز مهم است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در نشست با مدیران دفاتر تسهیل گری و خدمات محلی زاهدان که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد، افزود: در سالیان اخیر بویژه از زمان تشکیل و ایجاد دفاتر تسهیل گری، اقدامات خوبی در مناطق حاشیه شهر انجام شده است.
وی با اشاره به جمعیت کثیر حاشیه نشین در استان اظهار داشت: دفاتر تسهیل گری و خدمات محلی می تواند بسیاری از نیازهای این مناطق را شناسایی و از مسئولان مطالبه گری کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تاکید بر اینکه فرهنگ کارآفرینی در جامعه بخصوص سیستان و بلوچستان مغفول مانده است ، ادامه داد: باید در کنار ترغیب افراد به کار جمعی و گروهی، این فرهنگ را نیز تبیین کرد و گسترش داد.
جهاندیده گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حیث ارائه خدمات اجتماعی به جامعه هدف، بزرگترین وزارتخانه دولت است و عمده وظایف و عملکرد دستگاه های وابسته به این وزارتخانه در راستای کار دفاتر تهسیل گری و خدمات محلی نیز محسوب می شود.
وی ابداع، نوآوری و خلاقیت را از نیازهای اصلی دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه شهر بر شمرد و افزود: مجموعه دستگاه های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان این آمادگی را دارند تا در کنار دفاتر تسهیل گری به توانمندسازی مردم حاشیه نشین کمک کنند.
در این جلسه نیز مدیران دفاتر تسهیل گری و خدمات محلی از دغدغه ها و چالش های خود گفتند و مقرر شد با دستور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل مطالبات و مسائل مهم این دفاتر را گردآوری کند تا با استفاده از ظرفیت های بین دستگاهی پیگیری و رفع شود.
 
انتهای پیام/
۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۱۸:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید