اخبار

روستاییان و عشایر نقش مهمی در رشد اقتصادی دارند

روستاییان و عشایر نقش مهمی در رشد اقتصادی دارند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: توسعه و ترویج فرهنگ روستایی با تاکید بر نقش روستاییان و عشایر غیور بویژه در زمینه توسعه و رشد اقتصادی، زمینه‌ساز رفع بسیاری از مشکلات موجود است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده با گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر اظهارداشت: توسعه و رشد اقتصادی روستاییان و عشایر، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مسوولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی افزود: امروزه رسیدن به توسعه روستایی، ضرورت توجه به روستاها و ارتقای بخش کشاورزی و فعالیت‌های وابسته به آن در کنار مرتفع کردن مسائل و چالش‌های موجود در این حوزه، بویژه در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، اهمیت دوچندان یافته و روستاییان و عشایر گرانقدر نقش برجسته‌ای در تحقق این شعار و بالندگی کشور عزیزمان برعهده دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این استان با وجود سکونت بیش از نیمی از جمعیت خود در مناطق روستایی و عشایری، ظرفیت والا و ممتازی از این جهت دارد.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات اصلی توسعه جوامع، برقراری عدالت بیمه‌ای است گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان یکی از دستگاه‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانسته در استان بخش عمده‌ای از جامعه هدف را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.
جهاندیده اظهار امیدواری کرد که با همراهی قشر سخت‌کوش و اثرگذار روستایی و عشایری، این قشر مهم و عزیز به جایگاه اصلی خود برسند.

انتهای پیام/

۱۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۸:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید