اخبار

۴ هزار و ۶۵۰ نفر در سیستان و بلوچستان تسهیلات اشتغال دریافت کردند

۴ هزار و ۶۵۰ نفر در سیستان و بلوچستان تسهیلات اشتغال دریافت کردند
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: در راستای حمایت از مشاغل خرد، ۴ هزار و ۶۵۰ نفر در استان تسهیلات کسب و کار دریافت کرده اند.
به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان؛ غلامعلی صمصامی در نشست خبری که با اصحاب رسانه برگزار شد، افزود: رسالت صندوق کار آفرینی امید حمایت از کسب و کار خرد است که در این راستا در طی ۱۷ ماه گذشته در مجموع ۴هزار و ۶۵۰ نفر تسهیلات اشتغال به میزان ۲هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه تسهیلات از کارمزد ۴ تا ۶ درصد برخوردار است، اظهار داشت: به واسطه شناسایی بهتر متقاضیان تفاهمنامه هایی با دستگاه های اجرایی منعقد شده که مهم ترین آن در سطح استان تفاهمنامه با بنیاد برکت است به طوری که از محل این تفاهمنامه، ۳هزار و ۴۷۰ فقره تسهیلات در مناطق کمتر برخوردار، روستایی و عشایری به مبلغ ۱۳۰میلیارد تومان پرداخت شده که در این راستا تا پایان سال ۳هزار نفر دیگر به این آمار افزوده خواهد شد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان از انعقاد تفاهمنامه با شرکت شهرک های صنعتی، اداره ورزش، زندان، وزارت کار و فرهنگ ارشاد خبر داد و افزود: تاکنون ۲هزار و ۸۰۰ نفر مبلغ ۱۷۹ میلیارد تومان با کارمزد ۴ درصد در مناطق مرزی و ۶ درصد در مناطق غیر مرزی تسهیلات دریافت کرده اند.
صمصامی خاطرنشان کرد: از صندوق های خرد محلی که بیشتر در روستاها و حاشیه شهرها در حوزه اشتغال فعالیت می کنند توسط صندوق کارآفرینی امید حمایت می شود به طوری که تاکنون ۹۰ صندوق با مبلغ ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند.
وی از فعالیت صندوق در ۱۸ شهرستان سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار داشت: پایین ترین میزان تسهیلات اختصاص یافته صندوق در استان ۱۰ میلیون تومان و بالاترین رقم ۶ میلیارد تومان بوده است اما به طور میانگین تسهیلات بین ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان به مشاغل کوچک اختصاص یافته که برای راه اندازی این کسب و کارها کافی می باشد.
صمصامی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات با نظارت کامل انجام می گیرد به طوری که پس از معرفی دستگاه مربوطه از مکان طرح بازدید و سپس تسهیلات با مبلغ بیش از ۲۰ میلیون تومان در دو مرحله پرداخت می شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید در خصوص شرایط ضمانت این تسهیلات گفت: راحت ترین نوع ضمانت توسط صندوق انجام می شود به طوری که افراد می توانند از کارمند، بازنشسته، جواز کسب، یارانه، سند روستایی و حتی افرادی که تنها دارای اعتبار در روستا هستند به عنوان ضامن بهره ببرند.

انتهای پیام/
۲۳ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید