اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛

پروانه کار اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید شد

پروانه کار اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از تمدید خودکار اعتبار پروانه کار اتباع خارجی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: این اقدام به دلیل شیوع موج چهارم کرونا و در راستای قطع زنجیره ی ابتلا به این ویروس و حفظ سلامتی کارکنان و مراجعین انجام می شود.
 
وی اظهار داشت: بر این اساس، اعتبار پروانه کار اتباع خارجی شاغل که اعتبار پروانه کار آنها در فروردین ماه سال جاری منقضی می شود، بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر استان به مدت دو ماه تا تاریخ 31 خرداد سال جاری تمدید شد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: طبق ماده 121 قانون کار، اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه اولا دارای روادید ورود با حق کار بوده وثانیا مطابق قوانین وآیین نامه های مربوطه پروانه کار دریافت کنند.
جهاندیده افزود: همچنین بر اساس ماده 181 قانون کار، کارفرمایانی که اتباع  بیگانه را که فاقد پروانه کار و یا مدت پروانه کار منقضی شده (نامعتبر) را به کار گمارند و یا اتباع بیگانه را غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده به کار دیگری گمارند و یا در مواردی که رابطه کاری واستخدامی تبعه بیگانه با کارفرما قطع شود، مراتب را به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نکنند، با توجه به شرایط ، خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از 91 روز تا 180 روز و همچنین جرایم نقدی محکوم خواهند شد.

 

انتهای پیام/

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۷:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید