اخبار

کاهش 11 درصدی آمار بنگاه های اقتصادی مشکل دار سیستان و بلوچستان

کاهش 11 درصدی آمار بنگاه های اقتصادی مشکل دار سیستان و بلوچستان
نماینده ویژه و مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس بررسی انجام شده، کارگران برخی شهرداریهای استان و پیمانکاران دارای حقوق و دستمزد معوقه هستند و با اقدامات استان نیز تعداد بنگاه‌هایی که در این زمینه‌ها مشکل دارند به ۱۱درصد کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ کریم یاوری در دیدار با موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در زاهدان افزود: پیرو تاکید مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رصد، پیگیری و رفع چالش ها و مشکلات بنگاه های اقتصادی، به سیستان و بلوچستان آمدیم تا از نزدیک با صاحبان کسب و کار و فعالین اقتصادی و کارگران و کارفرمایان استان دیدار و گفتگو داشته باشیم.
وی با بیان اینکه مساله حقوق و دستمزد معوقه کارگران با توجه به فرارسیدن پایان سال از ماموریت های ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور است افزود: بر اساس بررسی انجام شده، کارگران برخی شهرداریهای استان و پیمانکاران دارای حقوق و دستمزد معوقه هستند و با اقدامات استان نیز تعداد بنگاه‌هایی که در این زمینه‌ها مشکل دارند به ۱۱درصد کاهش یافته است.
نماینده ویژه و مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرای ۱۸قانون را بر عهده دارد که یکی از این قوانین، قانون کار متشکل از مثلث کارگر، کارفرما و کارگاه است.
استاندار سیستان و بلوچستان هم در این دیدار با قدردانی از مجموعه اقدامات دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان بخصوص در اجرای طرح اشتغال روستایی و کمک به واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی ، گفت: همدلی و هماهنگی موجود در بین این دستگاه ها بطور ملموس در سیل سال گذشته جنوب استان دیده شد که باید به این خاطر از وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر کرد.
احمد علی موهبتی در ادامه با بیان اینکه فاصله زیاد استان از مرکز کشور و عقب ماندگی تاریخی آن، شرایط این استان را از سایر استان‌های کشور متمایز کرده است؛ افزود: مشکلات استان باید با نسخه‌ جداگانه و مختص خود استان، حل شود.
وی با اشاره به اینکه میانگین شاخص‌های توسعه استان با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد و برای جبران این عقب ماندگی، استان مورد توجه همه ارکان نظام بویژه شخص مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است؛ اظهار داشت: سیستان و بلوچستان بالاترین رشد اعتباری را در کشور داراست و در صورتی که اعتبارات به صورت ۱۰۰درصد تخصیص یابد، می‌توان بخش اعظمی از این مشکلات را رفع کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: طی دوسال اخیر، بسیاری از واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل استان فعال شده و بخشی از معادن غیرفعال خلع شده به چرخه فعالیت بازگشته و معادن جدید نیز آغاز به کار کرده است که نشانگر یک حرکت نو برای اشتغال پایدار است.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شرایط فعلی که استان چالش‌های زیادی دارد، ایجاد اشتغال باید نسبت به بقیه استان‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
موهبتی گفت: از آنجاییکه کارفرمایان استان مواد اولیه مورد نیاز خود را از مرکز کشور تهیه می‌کنند و برای رساندن محصول تولیدی به بازارهای مرکز کشور باید هزینه حمل و نقل بیشتری نسبت به سایر تولیدکنندگان کشور بپردازند، بایستی بیشتر مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام/

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید