اخبار

پرداخت 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی‌های اشتغالزا

پرداخت 21 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای احیای هدفمند تعاونی‌های اشتغالزا
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: احیای هدفمند تعاونی های اشتغالزا و توسعه بازار با کمک بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری از اقدامات حمایتی در تکمیل زنجیره تعاونی ها است و در این بخش میزان تسهیلات از 6500 میلیارد تومان در سال 96 به 21 هزار میلیارد تومان در سال جاری می رسد.

محمد کبیری افزود: در دنیا سه میلیون تعاونی با یک میلیارد عضو وجود دارد، ۳۰۰ تعاونی برتر دنیا نزدیک ۲۱۰۰ میلیارد دلار گردش مالی دارند که نشان دهنده ظرفیت بالای تعاونی‌ها است.
وی از فعال بودن 94 هزار تعاونی در کشور خبر داد و افزود: پس از چند سال با کمک وزارت تعاون و آموزش و پرورش، تعاونی های دانش آموزی احیا می شوند و کار فرهنگی و گروهی برای ترویج تعاونی‌ها از مدارس آغاز شده است.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه توسعه شفافیت و دولت الکترونیک افزود: این معاونت با ایجاد سامانه جامع و هوشمند، بخش تعاون را از یک اتاق نسبتا تاریک به اتاق شیشه‌ای تبدیل کرد که این‌امر به حذف امضاهای طلایی دراین حوزه منجر شد.
کبیری از راه اندازی 11 مرکز نوآوری تعاون در کشور خبر داد و گفت: هدف نخست حمایت از تشکیل و توسعه کمی و کیفی تعاونی‌های دانش بنیان و نوبنیان و هدف دوم حمایت از توسعه، راه‌اندازی و نوسازی تعاونی‌ها و بهسازی فرآیندهای داخل تعاونی‌ها از طریق ارائه مشاوره‌های کسب و کار است.
وی ویژگی‌های توسعه تعاون را باز توزیع عادلانه ثروت و اشتغال پایدار عنوان کرد و افزود: تعاونی‌ها بستری را برای جذب سرمایه‌های خرد مردمی و ایجاد و تثبیت اشتغال فراهم می‌کنند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: 900 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به تعاونی ها با کمک بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

انتهای پیام/

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید