اخبار

احراز شرایط بیش از 14 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در طرح اقدام ملی مسکن / متقاضیان نسبت به تکمیل موجودی اقدام کنند

احراز شرایط بیش از 14 هزار نفر از جامعه کارگری سیستان و بلوچستان در طرح اقدام ملی مسکن
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 14 هزار و 418 نفر اعم از کارگران، بازنشستگان و سایر گروه¬های هدف در استان شرایط آنها پس از استعلام از سامانه های مختلف در طرح اقدام ملی مسکن احراز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده با بیان این مطلب افزود: مسکن یکی از الزامات اولیه در راستای صیانت از جامعه کار و تلاش است و کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید ایفای نقش می‌کند و این مهم اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده‌ها دارد.
وی اظهار داشت: بر این اساس با تفاهمنامه ای که بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی برای احداث واحد مسکونی ویژه کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی منعقد شده است، از مجموع افرادی که در این استان در طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کرده اند، 14 هزار و 418 نفر از جامعه کارگری شرایط آنها برای برخورداری از مزایای این طرح احراز شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی این متقاضیان تا 5 دی ماه بوده است، گفت:  با مذاکرات صورت گرفته بین \دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، این زمان برای جامعه هدف تمدید شد.
جهاندیده تاکید کرد: متقاضیانی که شرایط آنها احراز شده است اگر چنانچه تاکنون موفق به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشده اند، در فرصت باقی¬مانده نسبت به تکمیل موجودی اقدام کنند.
وی ادامه داد: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ویژه کارگران، بازنشستگان و سایر گروه¬های هدف مشمول متقاضیانی خواهد شد که پرداخت اولیه آن¬ها کامل شده باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: بانک توسعه تعاون وام صد میلیون تومانی برای تامین مسکن در اختیار کارگران قرار می‌دهد که از بین آنها کارگرانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و واجد شرایط هستند در اولویت پرداخت وام قرار خواهند گرفت.
جهاندیده با بیان  اینکه علاوه بر کارگران، تعاونی‌ها هم جزو مشمولین وام صد میلیون تومانی هستند افزود: آنهایی که در قالب تعاونی متقاضی ساخت مسکن هستند می‌توانند این وام صد میلیون تومانی را علاوه بر سایر تسهیلات دریافت کنند.
وی یادآور شد: برای احداث این واحدهای مسکونی از شرکت های تعاونی مسکن خوشنام استفاده می شود.

انتهای پیام/

۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید