اخبار

پرداخت کمک بلاعوض یک میلیون ریالی به اعضای خانوار

پرداخت  کمک بلاعوض یک میلیون ریالی به اعضای خانوار
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از پرداخت کمک بلاعوض ماهانه یک میلیون ریالی به اعضای خانوار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده با اعلام این خبر افزود: در راستای عمل به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از خانوارها در شرایط شیوع بیماری کرونا و  بند 12 مصوبه چهل و یکمین نشست ستاد ملی مدیریت کرونا، دولت برای حمایت جبرانی معیشت خانوارها، دو طرح حمایتی را  در نظر گرفته است.
وی با بیان اینکه یکی از این طرح ها، پرداخت  کمک بلاعوض یک میلیون ریالی به اعضای خانوار بصورت ماهانه است اظهار داشت: کمک بلاعوض ( ماهانه مبلغ  یک میلیون ریال به ازاء هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا پایان سال جاری به مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال 1399 درنظر گرفته  می شود.
جهاندیده تاکید کرد: خانوارهای مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی که منبع درآمدی ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده‌اند، تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می گیرند.
وی پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرست خانوار را دومین طرح حمایتی دولت برای جبران معیشت خانوارها بیان کرد و اظهار داشت: تمامی افرادی که درنوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.
جهاندیده در ادامه با تشریح ساز و کار ثبت نام متقاضیان وام یک میلیون تومانی گفت: سرپرستان خانوار از امروز سه شنبه 4 آذرماه به مدت یک هفته صرفا" کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369  فقط یک بار بصورت پیامک ارسال کنند.
وی ادامه داد: پس از پایان مهلت ارسال پیامک توسط سرپرست خانوارها ، یک هفته از 12 آذر تا 19 آذر، داده های اطلاعاتی پایش خواهد شد و از 20 الی 27 آذر به پیامک های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah   پاسخ داده می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود:     بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد 4 درصد واقساط 30 ماهه از یارانه معیشتی ماهانه خانوار کسر خواهد شد.
جهاندیده تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص، محدودیت های اعمال شده و ضرورت رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، شهروندان از مراجعه حضوری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ادارات تابعه شهرستانی و سایر سازمانها و ادارات کل استانی خودداری کنند.

انتهای پیام/
۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید