اخبار

2 سال معافیت بیمه‌ای کارفرمایان برای به کارگیری نیروی کار جدید

2   سال معافیت بیمه‌ای کارفرمایان برای به کارگیری نیروی کار جدید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی، در صورتی که کارفرما نیروی کار جدید را به کار گیری کند، از معافیت بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال بهره مند خواهد شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده با بیان این مطلب افزود: طرح مشوق بیمه کارفرمایی با هدف تحرک بخشیدن به بازار کار کشور، حمایت از کارآفرینان و صاحبان کسب و کار های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصلاح و ابلاغ شده است.
 وی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل اجرایی این طرح، در صورتی که کارفرما نیروی کار جدید را به کار گیری کند از معافیت بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال بهره مند خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: همچنین کارفرمایان در صورت جذب افرادی که از دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره ۳ ماهه) در کارگاه ها و موسسات مشمول دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی استفاده کرده‌اند، حداکثر تا ۲۱ ماه می‌توانند از مشوق بیمه ای استفاده کنند.
 جهاندیده اظهار داشت: مشوق بیمه ای و جهی معادل حق بیمه سهم کارفرما به علاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری ( جمعاً به میزان ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای کار ) که در چهارچوب دستورالعمل، ماهانه از سوی دولت (وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی) به حساب کارفرما واریز می شود.
 وی شرایط کارفرمایان برای استفاده از این طرح را ثبت نام در سامانه  مشوق بیمه‌ای به نشانی اینترنتی http://moshavegh.mcls.gov.ir   و  دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد کارگاهی تامین اجتماعی بیان کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهارداشت: نیروی کار جدید هم باید دارای مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، سن حداکثر ۳۸ سال و ۳۶ ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی باشد.
جهاندیده تاکید کرد: نیروهای جدید نباید جایگزینی نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده نیز افزایش نیروها نسبت به لیست بیمه دو ماه قبل از ثبت نام کارفرماست.
 وی از جمله ویژگی‌های طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان را عدم محدودیت ظرفیت پذیرش نیروی کار جدید بیان کرد و افزود: پرداخت وجه مشوق های بیمه ای مستقیماً به حساب کارفرما، امکان بهره مندی واحدهای آسیب‌دیده از کرونا حتی با به کارگیری مجدد نیروی بیکار شده قبلی، امکان بهره مندی کارگاه های جدید التاسیس و امکان استفاده از بیمه بیکاری برای افراد جذب شده در قالب طرح در صورت بیکار شدن، از دیگر مزایای این طرح است .

انتهای پیام/
۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید