اخبار

پرداخت کمک هزینه ازدواج به بیمه شدگان تامین اجتماعی غیرحضوری شد

پرداخت کمک هزینه ازدواج به بیمه شدگان تامین اجتماعی غیرحضوری شد
سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان گفت: در راستای بهینه سازی فرآیندها با رویکرد کاهش مراجعات، افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان، توسعه خدمات دیجیتال و غیرحضوری با بهره گیری از بانک های اطلاعاتی و با توجه به برقراری ارتباط با سازمان ثبت احوال کشور، فرایند پرداخت کمک هزینه ازدواج غیرحضوری شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ ، حمید ابراهیمی با اعلام این خبر افزود: با راه اندازی طرح 3070 در سازمان از این پس پرداخت کمک هزینه ازدواج به بیمه شدگان به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.
وی افزود: با توجه به فراهم شدن زمینه اخذ اطلاعات ازدواج بیمه‌شدگان از سازمان ثبت احوال کشور به صورت فایل اطلاعات تجمیعی که هر ماه بروزرسانی می‌شود، پرداخت کمک هزینه ازدواج به عنوان اولین سرویس بدون نیاز به اخذ درخواست و بررسی توسط واحدهای اجرایی و کاملا غیرحضوری راه‌اندازی شده است .
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان اظهار داشت : بر این اساس شناسایی بیمه‌شدگان حائز شرایط ماده (85) قانون تامین اجتماعی و فرآیندهای مربوط به ثبت مشخصات، انجام محاسبات، صدور اسناد و ارسال به اداره کل امور مالی در سامانه متمرکز تعهدات کوتاه مدت برای واجدین شرایط که دارای شماره حساب و شماره تلفن همراه معتبر در سیستم هستند در پایان هرماه به صورت هوشمند و بدون نیاز به مراجعه بیمه‌شده به واحد اجرایی صورت می‌پذیرد و مراتب نیز از طریق پیامک به بیمه‌شده اعلام میشود.
ابراهیمی ادامه داد: علاوه بر شیوه فوق، امکان ثبت اطلاعات مربوط به ازدواج توسط بیمه‌شده از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir  فراهم است.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان گفت: افرادی که با وجود تکمیل اطلاعات شماره حساب و شماره تلفن همراه در سامانه خدمات غیرحضوری، در پایان ماه مربوطه، پیامک ثبت کمک هزینه ازدواج را دریافت نمی کنند، می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی مذکور از مسیر (منوی بیمه شدگان‏‏/ حمایت های کوتاه مدت‏‏/ درخواست کمک هزینه ازدواج) از علت عدم دریافت کمک هزینه ازدواج مطلع و در صورت اعتراض با ثبت درخواست پشتیبانی و بارگذاری تصاویر عقدنامه و صفحه ازدواج شناسنامه از طریق منوی «افزودن تصاویر جدید» نسبت به ارائه درخواست و پیگیری های مربوطه اقدام کنند.

انتهای پیام/
۲۲ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید