اخبار

معافیت مالیاتی سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی

معافیت مالیاتی سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی مشمول معافیت مالیاتی می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده با بیان این مطلب افزود: براساس بند ح تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور، تمامی دستگاه‌های موضوع ماده(۲۹) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند مکلفند همه حمایت‌ها و کمک‌های خود را به افراد حقیقی صرفاً از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.
وی ادامه داد: با اجرای بند ح تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور، نقشی موثر در ارتقای شفافیت عملکرد موسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد را خواهد داشت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه اظهار داشت: موسسات خیریه در تمامی کشورها از ارکان بخش رفاه اجتماعی به شمار می‌روند و با این وجود، در صورت نبود نظارت مناسب و دقیق، امکان استفاده از عنوان خیریه برای پولشویی و فساد محتمل است که موجب سلب اعتماد عمومی به خیریه‌ها می‌شود.
جهاندیده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول پیگیری موضوع معافیت مالیاتی سازمان های مردم نهاد در صورت ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی است، این مؤسسات و سازمان ها در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند سوالات بوجود آمده خود را به آدرس پست الکترونیکی ngo@mcls.gov.ir ارسال تا همکاران در وزارت متبوع، در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی اقدام لازم را انجام دهند.

 

انتهای پیام/

۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید