اخبار

طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در سیستان و بلوچستان ، آثار و برکات مهمی را به همراه داشته است

پیام روز ملی روستا و عشایر
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی یکی از مهمترین اقداماتی است که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در کشور اجرایی شده که بطور خاص این طرح در استان سیستان و بلوچستان با توجه به بافت حداکثری جمعیت روستایی و عشایری، آثار و برکات مهمی را به همراه داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در پیامی به مناسبت روز ملی روستا اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ روستایی با تاکید بر نقش روستاییان و نیز عشایر غیور به‌ویژه در زمینه توسعه و رشد اقتصادی، زمینه ساز رفع بسیاری از مشکلات موجود است.

وی افزود: توجه بیش از پیش به وضع معیشت مردم در روستاها و نیز عشایر می تواند با ایجاد نشاط و امید در میان مردم، سبب گرم شدن کسب و کار و رونق زمینه های اقتصادی و نیز بهبود صنعت گردشگری در این مناطق شود.

رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان ادامه داد: عشایر که به تعبیر امام (ره) ذخایر این مملکت محسوب می شوند، همواره با نقش مهم خود در تولید موثر بوده اند و غیرت و تعصب آنها در حفظ یکپارچگی سرزمینی و دفاع از وطن مثال زدنی است. زندگی عشایر غیور در سیاه چادرها و کوچ فصلی آنها به نقاط مختلف برای دستیابی به شرایط بهتر در پرورش دام و محصول های لبنی و تلاش بی مانند در رونق صنایع دستی از جمله خدمت های این قشر زحمتکش به شمار می رود.

جهاندیده گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه در چند سال اخیر توجه ویژه به مناطق روستایی و ارتقای شاخص های توسعه پایدار در روستاها از جمله اولویت های اساسی قراردارد و در این مسیر با تاکید بر توسعه فضای کسب و کار در روستاها، علاوه بر افزایش درآمد ساکنان این مناطق، باعث انگیزه برای ماندگاری مردم در محیط های روستایی و مهاجرت معکوس شده است.

وی افزود:  طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری  با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی یکی از مهمترین اقداماتی است که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در کشور اجرایی شده که بطور خاص این طرح در استان سیستان و  بلوچستان  با توجه به بافت حداکثری جمعیت روستایی و عشایری، آثار و برکات مهمی را به همراه داشته است.

انتهای پیام/

۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید