اخبار

افزون بر هزار و 700 بنگاه اقتصادی در سیستان و بلوچستان تسهیلات کرونا دریافت کردند

افزون بر هزار و 700 بنگاه اقتصادی در سیستان و بلوچستان تسهیلات کرونا دریافت کردند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 746 واحد تولیدی و بنگاه اقتصادی با اشتغال بالغ بر 2 هزار نفر در این استان از تسهیلات حمایتی کرونا بهره مند شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهانیده با بیان این مطلب افزود: مجموع تسهیلاتی که به این واحدها توسط ده بانک عامل این طرح پرداخت شده است، پانزده میلیارد و 100 میلیون تومان است.
وی اظهار داشت: از این تعداد طرح، 139 پرونده خویش فرمایی و هزار و 607 پرونده سایر مشاغل هستند که پس از ثبت نام در سامانه کارا و طی کردن فرایندهای اداری، تسهیلات به آنها پرداخت شده است.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان ادامه داد: اخیرا و بر اساس بخشنامه مصوبه سی و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، پرداخت وام به مشاغل و کسب‌وکارها و حوزه های حمل و نقل آسیب دیده از کرونا تا پایان مهرماه امسال تمدید شد.
جهاندیده گفت: پرداخت این تسهیلات از جمله سیاست‌های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیرو‌های کار است و بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، برای استفاده از تسهیلات مذکور به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و مراحل ثبت نام خود را دنبال کردند.
وی افزود: در کارگاه‌هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده‌اند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام به ازای هر نیروی انسانی اختصاص می‌یابد و در واحدهای کسب‌وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا آسیب دیده‌اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: با توجه به مهلت نام نویسی متقاضیان استفاده از تسهیلات کرونا، لازم است تا پیش از اتمام زمان اعلام شده، دستگاه های بخشی اطلاعات افراد ثبت شده را جمع آوری و ضمن اطلاع رسانی به متقاضیان شرایط دریافت تسهیلات را برای آنان فراهم کنند.

انتهای پیام/
۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید