اخبار

ایجاد شغل برای یک هزار نفر در صنایع مس سیستان و بلوچستان

ایجاد شغل برای یک هزار نفر در صنایع مس سیستان و بلوچستان
مدیرعامل شستا در سفر به استان سیستان و بلوچستان از تلاش برای ایجاد اشتغال یک هزار نفر در صنایع مس سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ محمد رضوانی فر در نشست جمع‌بندی سفر به استان، گفت: یکی از فرصت های سرمایه گذاری در استان سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری و ایجاد کارخانه فرآوری در محدوده‌ معدنی جنگجا نیمروز است که در همین ارتباط آمادگی داریم تا با سرمایه گذاری فاز اول کارخانه فرآوری مس را ایجاد کنیم.  
وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصدد انجام سرمایه‌گذاری های زودبازده از جمله گلخانه و دامپروری در استان هستیم و طی بازدیدی که از محل گلخانه های چاه نیمه زهک داشتیم زیرساخت برای اجرا آماده است.
رضوانی‌فر افزود: کنسرسیومی با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای اجرای پروژه‌های زودبازده و سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف از جمله دامپروری و گلخانه ایجاد شده است، تا بتوانیم در زمینه‌های مختلف از جمله دامپروری و گلخانه سرمایه‌گذاری کنیم.
وی ادامه داد: برای توسعه محدوده معدنی خارستان –بیدستر تفتان شرکت توسعه معادن پارس تامین اقدامات بسیار خوبی انجام داده است که این محدوده منبع  ثروت غنی برای این منطقه خواهد شد و مورد حمایت‌های زیادی قرار گرفته و این پروژه یکی از علمی ترین طرح‌های اکتشافی به حساب می‌آید.
رضوانی‌فر افزود: برای توسعه محدوده معدنی خارستان _بیدستر، ۶۰ کیلومتر جاده دسترسی ایجاد شده و بر مبنای برآورده‌های اکتشافی قطعی، درخواست گواهی کشف به منظور اجرایی کردن فاز اول کارخانه فرآوری (کارخانه استحصال) طی ۱۶ ماه داده شده است.
مدیرعامل شستا تصریح کرد:این شرکت قصد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تولید ۵۰ مگاوات برق در منطقه میل نادر، استخراج و فرآوری ماده معدنی تیتانیوم، مس، طلا و دامپروری در سیستان و بلوچستان را دارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تا دوشنبه هفته آینده بر اساس بازدیدهای صورت گرفته از سیستان و بلوچستان، بسته‌های سرمایه گذاری در این  استان ارائه خواهد شد.
گفتنی است: هیاتی مرکب از معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران سازمان ها و شرکت های وابسته به این وزارتخانه از دو روز قبل با سفر به سیستان و بلوچستان، ضمن بازدید از طرح های توسعه ای استان، در نشست های تخصصی با مسئولان استانی شرکت کردند.

انتهای پیام/
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید