اخبار

ترانزیت و معدن، ۲ اولویت مهم توسعه سیستان و بلوچستان است

ترانزیت و معدن، ۲ اولویت مهم توسعه سیستان و بلوچستان است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ترانزیت و معدن ۲ اولویت مهم توسعه استان است به طوریکه شکوفایی ظرفیت معادن می‌تواند جایگزین مناسبی برای فروش نفت در شرایط فعلی کشور باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ در نشست معاون اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل شستا پیش نویس سند توسعه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
احمدعلی موهبتی در این نشست اظهارداشت: حضور با برنامه در جلسات شورای معاونین وزارتخانه‌ها از جمله سیاست‌هایی است که تاکنون اجرا شده و این امر منجر به فضاسازی در سطح ملی و اتخاذ تصمیمات مطلوب برای استان شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حضور شستا و هر سرمایه گذار دیگر در استان باید با نگاه تأمین سود اقتصادی باشد چراکه در غیر اینصورت محکوم به شکست می‌شود و این شکست مانع از سرمایه‌گذاری‌های دیگر در استان می‌شود.
وی با بیان اینکه دولت موظف به تامین زیرساخت‌هاست، افزود: اجرای پروژه‌های راه‌آهن و گاز در جهت سرمایه گذاری و اقتصادی شدن پروژه‌ها کمک بزرگی است.
موهبتی ادامه داد: با عنایت به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در حوزه معدن در استان اختصاص داده که انتظار است شستا نیز در این مبحث وارد شده و با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سرمایه‌گذاری‌های حوزه معدن مشارکت کند.
وی ادامه داد: وجود منابع معدنی در مرز نیز می‌تواند زمینه مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا و شستا را در برای سرمایه‌گذاری در این مناطق فراهم کند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر این مشارکت‌ها در حوزه معدن عملی شوند و بخش خصوصی نیز در بحث معادن کوچک مقیاس وارد شود در دهه فجر می توانیم فرآوری مس را به عنوان جایگزینی برای فروش نفت در شرایط تحریم اقتصادی کشور و تحریم فروش نفت داشته باشیم.
انتهای پیام/
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید