اخبار

بهره‌گیری از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان سبب اشتغال و توسعه می‌شود

بهره‌گیری از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان سبب اشتغال و توسعه می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان ظرفیت‌های زیادی در تمام بخش‌ها دارد که بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها سبب اشتغال و توسعه در این نقطه از ایران اسلامی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ احمدعلی موهبتی در کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان که با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد اظهارداشت:برای ایجاد اشتغال و توسعه در این استان باید به سمت بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه رفت.
وی بیان کرد: بخش خصوصی و دولت پروژه‌هایی را در سیستان و بلوچستان اجرا کنند که در تمام زمینه‌ها از جمله ایجاد اشتغال و بهبود فضای کسب و کار در این استان موثر باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان ظرفیت بسیار خوبی در زمینه مرز آبی و خاکی دارد که باید از این مزیت برای توسعه اقتصادی منطقه استفاده کرد.
وی اظهارداشت: سیستان و بلوچستان تنها مرز دسترسی به پاکستان را دارد که از طریق این کشور می‌توان به ۳۵ درصد جمعیت جهان دسترسی داشت بنابراین سرمایه‌گذاری در مرز با این کشور بسیار مهم و ضروری است.
موهبتی بیان کرد: سیستان و بلوچستان در گذشته در بخش واردات دام نقش آفرین بود اما هم‌اینک این کار با سنگ اندازی‌ها و مشکلات فراوانی رو به روست و به سختی انجام می‌شود که باید تسهیل شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه نگاه درستی حاکم نیست و هر کسی با موضوعاتی که در پس ذهنش می‌گذرد امور را پیش می‌برد که این خود بدترین آفت محسوب می‌شود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مصوبه‌های بسیار زیادی برای نصب ایکس ری در یکی از مبادی ورودی مرز داشتم که هزینه آن پنج میلیارد تومان بود اما به دلایل نامعلومی کار انجام نشده و هم‌اینک هزینه آن به بیش‌از ۳۰ میلیارد تومان رسیده است.
وی ادامه داد: متاسفانه یک سری افراد هستند که نمی‌خواهند کشور به شفافیت برسد زیرا منافع آنان به خطر می‌افتد و باید جلوی این افراد گرفته شود و به سمت شفافیت در تمام امور پیش رفت.
موهبتی اظهارداشت: سیستان و بلوچستان کلکسیونی از معادن بوده اما تا کنون بخوبی از این ظرفیت‌ها استفاده نشده است.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان معادن مس بسیار زیادی دارد که می‌توان با بهره‌گیری از این معادن توسعه اقتصادی و اشتغال منطقه را متحول کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر در حوزه مس این استان با توجه به اینکه تکنولوژی آن در کشور وجود دارد سرمایه‌گذاری شود در کمتر از چهار ماه می‌توان شمش مس تولید کرد.
وی اظهارداشت: با وجود اینکه ایران اسلامی در تحریم‌های ظالمانه آمریکا بسر می‌برد اما با تولید شمش مس می‌توان ارزآوری خوبی را برای کشور در شرایط کنونی رقم زد.
موهبتی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های مستعد در زمینه سرمایه‌گذاری بویژه در بخش معدن است و باید از این ظرفیت بخوبی برای ارزآوری برای کشور استفاده کرد.
وی بیان کرد: بنیاد برکت بر اساس امضای تفاهم‌نامه دوجانبه با استانداری در بخش معادن سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری می‌کند که بنیاد مستضعفان نیز در این عرصه باید حضور یابد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه‌گذاری در این استان در حوزه امنیت پایدار نقش بسزایی دارد و به هر میزان در منطقه سرمایه‌گذاری شود نسبت به استان‌های مرکزی چندین برابر در بخش امنیت تاثیرگذار است.
وی اظهارداشت: ۸۵۰ میلیون دلار برای اجرای طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله به دشت سیستان هزینه شده که اجرای موفق این طرح سبب تحول در منطقه می‌شود.
موهبتی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری که در طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان انجام شده اگر منتج به تولید محصولات جدید و تاثیرگذاری در زندگی مردم نشود در خسران هستیم.
وی تاکید کرد: الگوی کشت در منطقه سیستان باید تغییر کند تا بتوان از این طرح به خوبی استفاده کرد.

انتهای پیام/
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید