اخبار

پیام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته تعاون

پیام مدیرکل به مناسبت هفته تعاون
مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با صدور پیامی، فرا رسیدن هفته تعاون را تبریک گفت. 13 لغایت 19 شهریور با عنوان هفته تعاون نامگذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ متن این پیام به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

در دنیای امروز هرگونه تلاش برای متحول کردن جامعه انسانی در بخش های مختلف بویژه اقتصاد و شکوفایی، توسعه متوازن و عدالت اقتصادی جز از طریق اجتماعی کردن مسئولیت ها و ایجاد یک نظام اقتصادی در قالب تعاونی ها قابل تحقق نیست.
مشارکت به عنوان خصیصه ذاتی تعاون؛ موجب تقویت احساس تعلق اجتماعی و تحقق سطح بالاتری از تعامل می شود که با تکیه بر "قابلیت های انسانی" به عنوان شیوه ای  اقتصادی- اجتماعی می تواند نقشی موثر در روند فقرزدایی داشته باشد. تعاونی ها، کانون های اقتصادی و اجتماعی هستند که با اشاعه فرهنگ تعامل و مشارکت هماهنگ برای استفاده از ظرفیت های بالقوه افراد جامعه خصوصاً جوانان تحصیل کرده، فراهم کننده فرصتهای شغلی پایدار هستند.
استان سیستان و بلوچستان با داشتن ظرفیتهای بالا در زمینه هایی همچون محصولات کشاورزی، شیلاتی، گردشگری، دریایی، صنایع دستی و وجود مرز خاکی و دریایی با کشورهای مختلف می تواند در ایجاد، گسترش و توسعه تعاونی ها و به دنبال آن تولید و اشتغال پایدار نقش مهمی را ایفا کند.
اینجانب ضمن تبریک هفته تعاون به همه تعاونگران گرامی استان و قدردانی از اهتمام این عزیزان در ایجاد طرح های موثر توسعه ای، امیدوارم با ترویج فرهنگ تعاون، زمینه بالندگی بیش از پیش سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف فراهم شود و با کیفیت بخشی به این پایه و نهادینه کردن آن در جامعه؛ شاهد توفیقات بیش از پیش در حوزه های اقتصادی و فرهنگی در استان باشیم.


مهرداد جهاندیده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان

۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید