اخبار

شفافیت، اعتماد عمومی را افزایش می دهد

شفافیت، اعتماد عمومی را افزایش می دهد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: شفافیت سریع ترین، کم هزینه ترین، و قابل اعتماد‌ترین سازوکار برای جلب رضایتمندی در جامعه و بطور مشخص بسترساز افزایش اعتماد عمومی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: شفافیت می‌تواند زمینه را برای داشتن زندگی خوب و فضای امن‌تر که از حقوق شهروندی است، فراهم کند و از یک سو موجب جلب اعتماد در مردم شود و از سوی دیگر گام بلندی در راستای مبارزه با فساد است.
وی با تاکید بر توجه ویژه مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر شفاف سازی خدمات، اظهار داشت: یکی از مصادیق عدالت، شفافیت است و وزارت متبوع در سال های اخیر تلاش بسیاری را در راستای استقرار شفافیت و مبارزه با فساد بکار گرفته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان رونمایی از سامانه شفافیت که اخیرا توسط مقام عالی وزارت متبوع صورت گرفت را گامی اساسی در این حوزه دانست و گفت: افزایش اعتماد عمومی، ایجاد رضایت بیشتر در میان کارگران، ایجاد زمینه مناسب برای کارفرمایان، توجه به عدالت و اجرای قانون از دغدغه های رهبری بوده است که با راه اندازی این سامانه در این مسیر اقدام شده است.
جهاندیده با بیان اینکه علاقمندان به دریافت اطلاعات درخصوص عملکرد این مجموعه در حوزه های مختلف می توانند به سامانه یاد شده به آدرس https://shafaf.mcls.gov.ir  مراجعه کنند، افزود: با مراجعه به این سامانه می توان اطلاعاتی همچون اسامی اعضای هیات مدیره تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رتبه بندی و سطح بندی شرکت های زیرمجموعه شستا، تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی، لیست دریافت کندگان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و تسهیلات بالای 50 میلیون ریالی مشاغل خانگی، تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و سامانه های دستگاه های زیرمجموعه این وزارتخانه همچون بهزیستی، صندوق ها و بانک ها و ... را مشاهده کنند.
وی تاکید کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز با راه اندازی کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، انجام بازرسی سلامت اداری، انجام مزایده ها و مناقصات تنها از طریق سامانه شفاف سازی در حوزه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و مشاغل خانگی و اشتغال فراگیر و اعلام در سایت اداره کل به صورت هفتگی، سعی کرده است در راستای اهتمام به شفافیت، گام های مهمی را بردارد.

انتهای پیام/

۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید