اخبار

نرخ آسیب شغلی منجر به فوت در سیستان و بلوچستان پایین تر از میانگین کشوری

نرخ آسیب شغلی منجر به فوت در سیستان و بلوچستان پایین تر از میانگین کشوری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: نرخ آسیب شغلی منجر به فوت در سیستان و بلوچستان به ازای ۱۰۰ هزار نفر کارگر ۲ نفر بوده در حالیکه نرخ متوسط کشوری در این بخش پنج نفر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان نظام مهندسی معدن استان با بیان این مطلب افزود: از سال گذشته تاکنون هیچ‌گونه حادثه ناشی از کار در سطح معادن این استان گزارش نشده است.

وی ادامه داد: معادنی که کمتر از ۲۵ نفر نیرو دارند، عملیات در آنها تحت نظر سرپرست معدن یا مسئول فنی آن انجام می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بیان کرد: طبق این تفاهم‌نامه، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و اقدام مشترک برای توسعه فرهنگ ایمنی کار در معادن و صنایع معدنی با انجام همکاری‌های فرابخشی برای حفظ سلامت شغلی سرمایه‌های ارزشمند انسانی و کاهش هزینه‌های حوادث ناشی از کار محقق خواهد شد.
وی گفت: معدن یکی از رسته‌های پر کشش و پر اشتغال در سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود و ما این آمادگی را داریم تا برای حمایت از ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در این بخش، همکاری لازم را با دست اندرکاران و فعالان این حوزه انجام دهیم.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن سیستان و بلوچستان اظهارداشت: بیش‌از ۸۵۰ نفر عضو این سازمان هستند و صیانت از منابع معدنی از کارکردهای اصلی این سازمان است.
کاظم شعبانی گورجی با تقدیر از اقدامات اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در توجه به امر آموزش تخصصی ایمنی و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات مربوطه، اظهار امیدواری کرد تا از طریق گسترش همکاری‌های مشترک، صیانت از نیروی کار و افزایش بهره‌وری مناسب بیش از گذشته مورد اهتمام قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید