اخبار

واحد خدمات توسعه کسب و کار سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود

واحد خدمات کسب و کار راه اندازی می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: بر اساس تفاهمنامه سه جانبه میان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پارک علم و فناوری و دبیرخانه طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) سیستان و بلوچستان، واحد خدمات توسعه کسب و کار در استان راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در آیین امضای این تفاهمنامه گفت: با توجه به اینکه ذائقه اشتغال در بین افراد جویای کار نسبت به گذشته تغییر کرده است، کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناورانه مطابق با نیاز روز جامعه بسیار با اهمیت و ضروری خواهد بود.
مهرداد جهاندیده افزود: بر این اساس ایجاد مرکز واحد خدمات توسعه کسب و کار در استان در راستای توسعه همکاری های مشترک در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای، آموزشی، فناوری و پ‍‍‍‍ژوهشی در حوزه کسب و کارها و کمک به تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پارک علم و فناوری و دبیرخانه طرح ملی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در دستور کار قرار گرفت.
وی ارتقا سطح دانش و آگاهی ارائه دهندگان کسب و کارهای خدماتی و تولیدی، ارائه مشاوره لازم به کارآفرینان در ایجاد و بهره برداری از بنگاه های اقتصادی جدید و موجود، ترویج و تقویت فرهنگ مشاوره و آموزش در تولید و کارآفرینی و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت کلینیک های صنعت را از مهمترین اهداف این تفاهمنامه اعلام کرد.
محمدنبی شهیکی تاش، رییس پارک علم و فناوری استان هم در این مراسم گفت: صرفا برای راه اندازی و توسعه کسب و کارها نباید نگاه مبتنی بر تزریق منابع مالی داشت بلکه امروزه توجه به فعالیت های پشتیبان نظیر پوشش بیمه ای، امور مالیاتی و بازار فروش محصولات در اولویت قرار دارند که با ایجاد واحد خدمات توسعه کسب و کار سیستان و بلوچستان، این مهم مورد توجه قرار می گیرد.
وی با تقدیر از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای همکاری و حمایت هایی که در راستای ایجاد مرکز رشد ایرانشهر صورت گرفت، افزود: امیدواریم تا یک ماه آینده این مرکز نیز فعالیت خود را آغاز کند.

انتهای پیام/

۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید