اخبار

فنی و حرفه‌ای در اسناد توسعه سیستان و بلوچستان نقش مهمی دارد

فنی و حرفه‌ای در اسناد توسعه سیستان و بلوچستان نقش مهمی دارد
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: فنی و حرفه‌ای برای تربیت منابع انسانی متخصص در ۲ سند توسعه سواحل مکران و آمایش سرزمین این استان دارای نقش مهمی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد عرب اول در نشست با مدیرکل، معاونین و کارکنان اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان که به مناسبت هفته ملی مهارت انجام شد، افزود: مهارت آموزی ابزار مهم توسعه کشور است که با فرهنگ سازی و حمایت بخش دولتی و خصوصی محقق می‌شود.
وی با تاکید به اهمیت ایجاد مشوق‌ها برای مهارت آموزی افراد گفت: مهارت آموزی برای نسل جوان ضروری و زمینه ساز موفقیت اجتماعی و شخصی آنان است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: نظام آموزش فنی و حرفه‌ای باید به مهارت آموزی توجه ویژه داشته باشد زیرا ارتباط آموزش،اقتصاد و اشتغال عامل اصلی اقتصاد پویا و اشتغال جوانان است.
وی تصریح کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای نقش اساسی در پرورش نیروی انسانی ماهر و متخصص دارد.
عرب اول افزود: براساس مطالعات آمایش سیستان و بلوچستان اهداف بنیادین توسعه تعریف شده که در آن آموزش فنی و حرفه‌ای هدفی مهم است.
وی ادامه داد: علاوه‌بر مطالعات آمایش سیستان و بلوچستان در سند توسعه سواحل مکران هم به نقش فنی و حرفه ای توجه ویژه‌ای شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای اجرای سیاست‌های تبیین شده در این ۲ سند باید هم‌افزایی بین فنی و حرفه‌ای،سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر دستگاه‌های اجرایی شکل گیرد.
وی ضمن یادآوری این نکته که بر اساس تبصره ۱۹ قانون بودجه ۸۳ میلیارد اعتبار برای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است افزود: پروژه‌های دارای جاذبه در صورت ظرفیت مدیریتی بخش خصوصی به آنان واگذار می‌شود.
عرب اول با تاکید بر لزوم تقویت بخش خصوصی در جهت تحقق اهداف، اظهارداشت:  پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی مصوب شده و فنی و حرفه‌ای در اجرای این پروژه‌ها نقش مهمی دارد.
وی گفت: با توجه به نقش فنی و حرفه‌ای در سند توسعه سواحل مکران ایجاد مرکز بین المللی و جامع آموزش فنی و حرفه‌ای در این منطقه ضروری است. 
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان افزود: افزایش اعتبارات فنی و حرفه‌ای تا پایان سال، جایگزینی خودروهای اسقاطی و خارج از رده و تجهیز خوابگاه‌ها از دیگر اقداماتی است که به آن توجه ویژه خواهد شد.
عرب اول با بیان این که از محل اعتبارات توسعه دولت الکترونیک در زمینه زیرساخت‌های مورد نیاز می‌توان استفاده کرد، گفت: در سال گذشته عملکرد فنی و حرفه‌ای در استفاده از اعتبارات بسیار مناسب بود.

انتهای پیام/

۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید