اخبار

آغاز نام نویسی پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر سیستان و بلوچستان

آغاز نام نویسی پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: فرایند نام نویسی پانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر در راستای شناسایی و انتخاب الگوهای برتر بخش تعاون استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: جشنواره تعاونی‌های برتر در سال جاری با امکان ثبت نام در ۲۲ گرایش شرکت‌های تعاونی، اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی و اتاق تعاون با رویکرد "رتبه بندی و اعتبارسنجی تعاونی ها" با استفاده از سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون برگزار می شود.
وی اظهار داشت: شرکت های تعاونی‌ برای ورود به این رقابت و شرکت در جشنواره می‌بایست اطلاعات کامل تعاونی خود و سایر مشخصات مربوطه را در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون به نشانی  https://taavoni.mcls.gov.ir  ثبت یا بهنگام سازی کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: امتیاز و رتبه بندی مربوط به تعاونی‌هایی که اطلاعات را در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون وارد کرده باشند، بعد از تاریخ ۹ مردادماه سال جاری از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.
جهاندیده با تاکید بر اینکه مهلت ثبت مدارک تا نهم مردادماه است، گفت: شرکت‌های تعاونی فعال و در حال بهره برداری با دارا بودن حداقل ۳ سال فعالیت، مثبت شدن تراز مالی شرکت تعاونی در ۳ سال اخیر و همچنین برگزاری مجامع قانونی و رعایت قواعد حقوقی از الزامات شرکت در این جشنواره است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: عدم داشتن محکومیت قضایی موثر در مورد تعاونی در ۳ سال اخیر، درج مدارک تحصیلی اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی و درج مستندات قانونی مرتبط با امور مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی شرکت تعاونی در سامانه بخشی از دیگر قواعدی است که باید برای شرکت در جشنواره رعایت شود.
وی یادآور شد: همچنین بایستی گواهی نامه‌های مرتبط با نوع فعالیت شرکت تعاونی در سامانه بارگذاری شده باشد و این گواهی نامه‌ها مرتبط با ۳ سال اخیر باشد.
جهاندیده اظهار داشت: لازم است که صورت‌های مالی و آخرین تغییرات اساسنامه شرکت تعاونی در سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌ها بارگذاری شده باشد و تصاویر واضح محصولات و خدمات شرکت تعاونی در سامانه بارگذاری شده باشد.
وی ثبت نام تعاونی‌ها در سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌ها و تکمیل مدارک و مستندات، اعتبار سنجی و رتبه بندی تعاونی‌ها بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه و انتخاب تعاونی‌های واجد شرایط دارای بالاترین رتبه و اعتبار برای بازدید میدانی در راستای انتخاب "تعاونی برتر استانی" را مراحل و روند اجرایی جشنواره تعاونی های برتر در سال جاری اعلام کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: پس از پایان مهلت ثبت نام، اعتبار سنجی و رتبه بندی بر مبنای اطلاعات مندرج در سامانه انجام و تعاونی هایی که دارای رتبه بالاتر باشند پس از بازدید میدانی، به عنوان تعاونی برتر انتخاب و شهریور ماه امسال همزمان با هفته تعاون، بصورت مجازی و یا حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی، مورد تجلیل و قدردانی قرار می گیرند.

انتهای پیام/

۴ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید