اخبار

برگزاری نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر

نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر سیستان و بلوچستان گفت: نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر با عنوان «قصه‌گوی صبا» آغاز و تا 20 مرداد ماه جاری ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ امان الله شاقوزایی افزود:  این جشنواره از تاریخ 23 تیرماه با هدف ترویج فرهنگ قصه‌‌گویی و ارتقای دانش اقتصادی، آشنایی با مفهوم پس‌انداز و تقویت روحیه آینده‌نگری در کودکان روستایی و عشایر از 23 تیر ماه آغاز شده و تا 20 مردادماه جاری ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: پُرکردن اوقات فراغت کودکان روستایی و عشایر و نیز تقویت مهارت قصه‌گویی، گردآوری داستان‌های بومی، قصه‌های محلی و فولکلور از دیگر اهداف این جشنواره است و همه کودکان 5 تا 12 ساله روستایی و عشایر می‌توانند برای شرکت در این جشنواره، یکی از قصه‌های بومی محل زندگی خود، یا قصه خیالی خود با محوریت شخصیت یک «قلک جادویی» را رو به دوربین تلفن همراه، تعریف کنند و ویدئوی ضبط شده را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان با اعلام همراهی انتشارات زرافه، ماهنامه قلک، انتشارات هوپا و پخش مداد آبی در این جشنواره، گفت: کودکان علاقه‌مند روستایی و عشایر سراسر استان می‌توانند تا تاریخ 20 مردادماه ویدئوهای ضبط شده خود را از طریق واتساپ به شماره 09127984402 یا ایمیل به آدرس ghesegoo.saba@gmail.com ارسال کنند. برندگان جشنواره 25 تا 30 مردادماه معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/

۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید