اخبار

بهره برداری از نخستین مرکز جامع «درمان و بازتوانی اعتیاد» در سیستان و بلوچستان

بهره برداری از مرکز جامع «درمان و بازتوانی اعتیاد» بهزیستی سیستان و بلوچستان
نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مدیرکل بهزیستی استان گفت: سازمان بهزیستی در راستای درمان بهینه اعتیاد، الگوی درمانی جدیدی بر اساس ترکیب مدلهای درمان و مداخله اعتیاد که در دو دهه اخیر در کشور اجرایی شده است ابداع کرده که حاصل آن مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد است.
عزیزالله جهان تیغ افزود: در این مدل ، برنامه اختصاصی برای هر فرد و با توجه به شرایط زندگی بیمار و بمدت یکسال علاوه بر ارائه مداخلات سم زدایی نسبت به رفع چالش های خانوادگی و اجتماعی بیمار مداومت بر مراقبت بیمار مداخلات روانی – اجتماعی و پس از کسب مهارتهای حرفه ای لازم و توانمند سازی  و پیگیری شغلی می پردازد.
وی ادامه داد: این مرکز در فضایی به مساحت 3000 متر با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال با ظرفیت درمانی در هر دوره 50 نفر و باتوان آموزش اشتغال در زمینه های تولید جوجه یک روزه ، عرق  گیری گیاهان دارویی، تولید ترشیجات خانگی ، خیاطی و پرورش گیاهان آپارتمانی احداث شده است.
جهانتیغ اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 7 مرکزگذری کاهش آسیب ، 10 مرکز سرپناه شبانه و تعداد 40 مراکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد در سطح استان فعال است که خدمات مربوط به پیشگیری و درمان اعتیاد را بر عهده دارند.

انتهای پیام/
۲۶ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید