اخبار

بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان، پیشتاز در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت

بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان، پیشتاز در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت
مدیرشعب بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان گفت: بانک توسعه تعاون بعنوان جوانترین بانک در سیستم بانکی کشور، مطابق اساسنامه، کمک به ایجاد اشتغال جدید و حفظ اشتغال موجود را در راستای اهداف و رسالت های اصلی خود دنبال می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ محمدعلی محترم افزود: بر این اساس، سال گذشته هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در سیستان و بلوچستان توسط این بانک پرداخت شده که از این حیث رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه در جذب منابع این تسهیلات نیز در زمره بانک های برتر شبکه بانکی کشور قرار داریم، خاطرنشان کرد: مرحله پنجم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری طی چند روز آینده به بانک ها ابلاغ می شود، اما بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان آمادگی دارد تا قبل از ابلاغ تسهیلات جدید، به طرح های اشتغالزایی در مناطق هدف، تسهیلات پرداخت کند.
مدیرشعب بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان گفت: متقاضیان می توانند طرح های خود را ابتدا در سامانه کارا به ثبت رسانده تا پس از طی فرایند بررسی و تایید، به بانک برای پرداخت تسهیلات معرفی شوند.
محترم افزود: در ۴ مرحله قبلی تسهیلات اشتغال روستایی در عشایری، طرح های بزرگی با مشارکت بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان در سراسر استان در حال اجراست .
وی مشارکت در طرح بزرگترین معدن فرآوری مس در منطقه نصرت آباد، مشارکت در ساخت سیلو در سیمان سیستان، طرح معدن فرآوری سنگ گرانیت لوچو، طرح فرآوری و بسته بندی خرما ، احداث هتل و مجتمع های تفریحی و اقامتی- بین راهی، بوم گردی و احداث کارخانه جوجه کشی را نمونه هایی از این طرح ها بر شمرد.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان ادامه داد: این بانک همچنین از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸، بعنوان بانک عامل در بخش های صنعت و معدن، کشاورزی و میراث فرهنگی، آماده پرداخت تسهیلات به متقاضیان است.
محترم افزود: این تسهیلات در بخش صنعت و معدن با نرخ تسهیلات ۹ و ۱۲ درصد، در بخش میراث فرهنگی ۹ و ۱۴ درصد و در بخش کشاورزی با یارانه پرداخت می شود.
وی طرح هتل ۴ ستاره نگین خاورمیانه در چابهار از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ بخش میراث فرهنگی با مشارکت ۳۴۰ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون و طرح کاشی و سرامیک هامون نیز از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ بخش صنعت و معدن با مشارکت ۶۰۰ میلیارد ریالی این بانک را از مهم ترین برنامه های سالجاری اعلام کرد.

انتهای پیام/

۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید