اخبار

20 هزار کارگر در واحدهای تولیدی شهرستان چابهار فعالیت می کنند

20 هزار کارگر در واحدهای تولیدی شهرستان چابهار فعالیت می کنند
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چابهار گفت: بیش از 20 هزار نفر کارگر مشمول قانون کار در واحد های مختلف کارگری این شهرستان فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ عبدالله امیریان افزود: چابهار با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالقوه در بخش های مختلف، حدود هزار و 900 واحد کارگری فعال و 20 هزار نفر کارگر مشمول قانون کار دارد که در واحدهای مختلف کارگری شهرستان اعم از مشاغل دریایی و صنایع تولیدی وابسته به صید و صیادی، کارگاه های ساختمانی، فولاد، پتروشیمی و سایر صنوف خدماتی و پروژه های عمرانی مشغول به کار هستند.

وی به فعالیت ۵۲۶ شرکت تعاونی در این شهرستان هم اشاره کرد و گفت: این تعاونی ها 212 هزار و 881 نفر عضو دارند و برای 10 هزار و 236 نفر نیز اشتغالزایی کرده اند.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چابهار ادامه داد: 6 اتحادیه تعاونی در گرایش های مختلف اعم از مسکن، تعاونی های صیادی، تعاونی های مرغداران، شرکت های تعاونی پرورش میگو، شرکت های تعاونی صنایع دستی و گردشگری و اتحادیه تعاونی های منابع طبیعی و آبخیز داری در این شهرستان فعال هستند.
 امیریان همچنین افزود: از سال 97 تاکنون، 546 نفر متقاضی در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کردند که تعداد 318 مجوز صدر شده و 283 طرح به بانک معرفی و اعتباری به مبلغ حدود 2 میلیارد تخصیص یافته که برای 215 نفر شغل ایجاد شده است.

انتهای پیام/

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید