اخبار

اولین گروه از مشمولین بیمه بیکاری سیستان و بلوچستان به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند

اولین گروه از مشمولین بیمه بیکاری سیستان و بلوچستان  به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از ارسال اولین لیست مشمولین بیمه بیکاری ایام کرونایی در این استان به سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: بیمه بیکاری متعلق به کسانی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا کار خود را به صورت موقت از دست داده‌اند.
وی گفت: تاکنون قریب به ۹ هزار نفر از سیستان و بلوچستان در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که ۵ هزار و ۸۰۰ نفر مشمول می شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: از این تعداد و پس از بررسی های انجام شده، اولین گروه از مشمولین دریافت مقرری بیمه بیکاری به استعداد هزار و ۹۴۲ نفر برای تکمیل فرایندانجام کار و پرداخت به سازمان تامین اجتماعی ارسال شد.
جهاندیده اظهار داشت : ۱۰رسته از فعالیت‌ها در بخش‌های اقتصادی، صنوف تولیدی و خدماتی که بیشترین آسیب را در بحث شیوع ویروس کرونا متحمل شده‌اند مشمول بیمه بیکاری هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: لیست اسامی بقیه مشمولین هم پس از بررسی های لازم به سازمان تامین اجتماعی ارسال خواهد شد.
جهاندیده همچنین تاکید کرد: با توجه به فرایند پیش بینی شده برای ثبت نام و اطلاع رسانی از طریق سامانه بیمه بیکاری و پیامک، متقاضیان از مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خودداری کنند.

انتهای پیام/

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید