اخبار

هنر دست بانوان تعاونگر سیستان و بلوچستان این بار در خدمت بهداشت و سلامت جامعه

هنر دست بانوان تعاونگر سیستان و بلوچستان این بار در خدمت بهداشت و سلامت جامعه
جمعی از بانوان سوزن دوز روستای منزل آب زاهدان در قالب شرکت تعاونی سوزن دوزی، روزانه بیش از 2 هزار ماسک تولید می کنند.
به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان، سحر نارویی مدیر شرکت تعاونی کوک طلائی مکران گفت: این شرکت تعاونی قرار بود در ابتدای امسال برای دوخت مانتو و لباس های منقش به سوزن دوزی در این روستا افتتاح شود اما به علت شیوع ویروس کرونا فعالیت آن با دوخت و تولید ماسک شروع شد.
وی افزود: در این شرکت تعاونی، 30 نفر از  بانوان سوزن دوز روستا در حال فعالیت هستند که به صورت روزانه بیش از 2 هزار ماسک پارچه ای تولید می کنند.
مدیر شرکت تعاونی کوک طلائی مکران با اشاره به اینکه این ماسک ها چند لایه، قابل شست شو و قابلیت جای گذاری دستمال کاغذی را دارد افزود: تا زمان قطع شیوع ویروس کرونا دوخت ماسک در این کارگاه ادامه خواهد داشت.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان نیز در بازدید از این کارگاه گفت:  شرکت تعاونی کوک طلائی مکران با سرمایه گذاری 600 میلیون تومان که 400 میلیون تومان آن تسهیلات چهاردرصد از این صندوق بوده راه اندازی شده است.
ادریس دینارزهی افزود: پیش از این، روستای منزل آب زاهدان به همت صندوق کارآفرینی امید و ایجاد اشتغال برای اهالی، به عنوان روستای بدون بیکار معرفی شده بود.

انتهای پیام/

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید