اخبار

ممانعت از ریزش بیش از دو هزار فرصت شغلی در سیستان و بلوچستان

ممانعت از ریزش بیش از دو هزار فرصت شغلی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در سال 98 از ریزش دو هزار 391 فرصت شغلی در استان جلوگیری بعمل آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: با تعامل و هم افزایی موجود در بین دستگاه های عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه تخصصی اشتغال استان و با حمایت هایی که صورت گرفت، امسال علی رغم شرایط سخت اقتصادی، از ریزش دو هزار و 391 فرصت شغلی در استان جلوگیری شد.
وی در ادامه با اشاره به اهم فعالیت های حوزه روابط کار این اداره کل در سال 98، اظهار کرد: در این حوزه، یکی از مهم ترین اهدافی که دنبال می کنیم پیگیری رفع مناقشات کارگری و کارفرمایی از طریق مصالحه و سازش است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: پیرو اجرایی کردن این هدف، امسال 967 رای سازشی توسط مراجع حل اختلاف و هیئت های تشخیص این اداره کل صادر شده است که در مقایسه با سال گذشته، رشد 3 درصدی را نشان می دهد.
جهاندیده همچنین از شناسایی 654 نیروی کار خارجی غیرمجاز در استان در بازه زمانی سال 98 هم خبر داد و گفت: 275 نیروی کار ایرانی نیز توسط ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارفرمایان جایگزین این افراد شدند.
 
انتهای پیام/
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید