اخبار

تشریح اقدامات دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان برای مقابله با شیوع کرونا

تشریح اقدامات دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان برای مقابله با شیوع کرونا
رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان؛ اهم اقدامات دستگاه های زیر مجموعه را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده گفت: بر اساس بخشنامه های ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تاکید مقام عالی وزارت به دستگاههای تابعه ستادی و استانی، اقداماتی برای رفاه حال جامعه هدف و کاهش ضرورت مراجعه حضوری برای دریافت خدمات در نظر گرفته شده است.
وی افزود: بر  این اساس طی مکاتبه انجام شده با واحدهای اجرایی، حضور و غیاب اثر انگشتی مقرری بگیران بیمه بیکاری که بعضاً توسط کاریابی ها و ادارات اجرایی صورت می گرفت متوقف و مقرر شد تا پایان سال به صورت سنتی (امضا ) و با برنامه ریزی و تصمیم توسط مدیران کل اجرایی و با حداقل زمان در نظر گرفته شده صورت گیرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: تمامی جلسات مجامع اعم از تشکل های کارگری و کارفرمایی تا بیستم فروردین متوقف شد.
جهاندیده بیان کرد: تشکیل جلسات رسیدگی هیئت های تشخیص و حل اختلاف از روز شنبه مورخ 10/12/98 به مدت یک هفته متوقف شد که در صورت استمرار این توقف متعاقباً اعلام خواهد شد .
وی خاطرنشان کرد: تمامی کلاس های آموزشی عمومی و تخصصی ایمنی نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد.
وی ادامه داد: همچنین در راستای تامین وسایل حفاظت فردی مناسب برای بازرسان کار استان و تشدید نظارت بر کارگاهها ، ترتیبی اتخاذ شد تا  وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز کارگران و همچنین ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کارفرمایان ابلاغ شد و در صورت اشاعه ویروس مذکور در سطح استان و لزوم کاهش ساعات کار کارگران در محیط کار و یا احساس ضرورت تغییر در زمان شیفت کاری آنان به عنوان اقدام پیشگیرانه و کاهش مواجهه کارگران، با هماهنگی کمیسیون کارگری موضوع را بررسی، و در مرحله اول با توافق کارگر و کارفرما و در مرحله بعد با تصویب این کمیسیون اقدامات لازم بعمل آید.
رییس شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان افزود: با دستور مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی تمامی دفترچه های درمانی که تاپایان بهمن اعتبار دارند را بدون نیاز به مراجعه به شعب سازمان یا کارگزاری ها تا پایان فروردین ۱۳۹۹ تمدید اعتبار کرد .
جهاندیده گفت: همچنین به منظور کاهش استرس و اضطراب هموطنان از بیماری" کرونا " و کاهش خروج مردم از منزل، سامانه تلفنی ۱۴۸۰ سازمان بهزیستی همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۰ به صورت رایگان مشاوره روانشناسی می دهد.
وی اظهار داشت: فرایند ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اصلاح و تا اطلاع ثانوی، اخذ اثر انگشت از متقاضیان ثبت نام در این صندوق، حذف شد. همچنین در حوزه فرایندهای بیمه ای نیز با برقراری امکان دریافت آنلاین شناسه و پرداخت غیرحضوری حق بیمه، به بیمه‌شدگان متقاضی تمدید اطلاع‌رسانی شده است که می‌توانند بدون مراجعه حضوری، نسبت به واریز حق بیمه و تمدید سوابق خود اقدام نمایند.
جهاندیده گفت: خدمات غیر حضوری بانک های رفاه کارگران، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید در استان نیز مطابق سیاستهای ابلاغی ستاد مرکزی آنها در این مدت به شهروندان ارائه می شود.

انتهای پیام/

۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید