اخبار

حذف فرایند اخذ اثر انگشت از متقاضیان ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

حذف فرایند اخذ اثر انگشت از متقاضیان ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: به دستور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همزمان با گسترش شیوع ویروس کرونا، کمیته‌ای در این صندوق تشکیل و تلاش شد تدابیری برای پیشگیری از انتقال ویروس در میان جامعه هدف، کارگزاری‌ها و کارکنان اندیشیده شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ علی شیرکانی افزود: بنا بر همین دستور، فرایند ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اصلاح و تا اطلاع ثانوی، اخذ اثر انگشت از متقاضیان ثبت نام در این صندوق، حذف شد. همچنین با توجه به اثر شیوع ویروس بر اقتصاد مناطق روستایی و عشایری، قرار شد با همکاری کارگزاران صندوق که در بیش از 1800 نقطه روستایی حضور دارند، پیشنهاداتی برای کمک به اعضای صندوق مطرح و بررسی شود.
شیرکانی ادامه داد: در حوزه فرایندهای بیمه ای نیز با برقراری امکان دریافت آنلاین شناسه و پرداخت غیرحضوری حق بیمه، به بیمه‌شدگان متقاضی تمدید اطلاع‌رسانی کردیم که می‌توانند بدون مراجعه حضوری، نسبت به واریز حق بیمه و تمدید سوابق خود اقدام نمایند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همچنین از ابلاغ دستورالعمل نحوه ساماندهی محیط کار در راستای پیشگیری از شیوع بیماری از طریق طراحی پروتکل‌‏های کاهش خطر انتقال ویروس در فضای اداری به کارگزاری‌ها خبر داد و گفت: با استفاده از توصیه‌های مراجع ذیصلاح مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر، بسته‌های آموزشی تهیه و در اختیار کارگزاران صندوق قرار گرفت تا نسبت به آگاه‌سازی جامعه هدف از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خود اقدام کنند.
وی افزود: در خصوص نیروی انسانی صندوق نیز ضمن توزیع اقلام ضروری، با چاپ و نصب تابلوهای آموزشی در جهت اطلاع رسانی به آنان اقدام شده است. همچنین با ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، تلاش شده فعالیت‌های کارکنان با تاکید بر انجام به‌موقع درخواست‌های بیمه‌شدگان صندوق، حتی الامکان به صورت دورکاری انجام شود. بر همین اساس، همه جلسات غیرضروری نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است.
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۹:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید