اخبار

پرداخت تسهیلات اشتغال به حدود ‌۹ هزار طرح در سیستان و بلوچستان

پرداخت تسهیلات اشتغال به حدود ‌۹ هزار طرح در سیستان و بلوچستان
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هشت هزار و ۹۲۷ طرح اشتغال پایدار روستایی این استان در سال جاری موفق به دریافت تسهیلات شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ ماندانا زنگنه در نشست بررسی آخرین وضعیت جذب تسهیلات اشتغال روستایی در استان که با حضور مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران بانک‌های عامل برگزار شد، اظهار داشت: برای  هشت هزار و ۹۴۷ طرح به منظور اشتغال روستاییان‌ استان در بانک‌های عامل قرارداد منعقد شد که هشت هزار و ۹۲۷ طرح با پرداخت چهار میلیون و ۸۹۵ هزار و ۵۰ میلیون ریال موفق به دریافت تسهیلات از بانک‌های کشاورزی،‌ پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کار آفرینی امید شدند.
وی ادامه داد: زمینه اشتغال ۱۴هزار و ۲۸۰ نفر با اعطای این تسهیلات در مناطق روستایی سیستان و بلوچستان فراهم‌شد.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این استان امسال در معرفی طرح‌های اشتغال پایدار روستایی‌ به بانک‌های عامل رتبه اول و در پرداخت تسهیلات رتبه سوم را از آن خود کرد.
زنگنه با بیان اینکه ضروری است تدابیر لازم برای جذب بهینه و هدفمند مرحله پنجم تسهیلات که به زودی به سیستان و بلوچستان اختصاص می‌یابد اندیشیده شود، تصریح کرد: سهم پیش‌بینی شده برای طرح‌های اشتغالزایی روستایی این استان ۶۵۰ میلیارد تومان است که امیدواریم بتوانیم تمامی این تسهیلات را با توجه به نیاز منطقه جذب کنیم.
وی با اشاره به اهمیت توجه به رفع مشکلات سیل زدگان سیستان و بلوچستان بیان کرد: به آن دسته از طرح‌های اشتغالزایی که در مناطق سیلزده استان دچار خسارت شده‌اند تسهیلات اعطا می‌شود.
زنگنه ادامه داد: ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات صفر درصد از سوی صندوق کارآفرینی امید به باغات خسارت دیده از سیل در منطقه زرآباد کنارک اختصاص یافته و درحال پرداخت است.

انتهای پیام/

۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید