اخبار

تعیین حداکثر سقف زمانی برای قرارداد موقت در مشاغل غیر مستمر

تعیین حداکثر سقف زمانی برای قرارداد موقت در مشاغل غیر مستمر
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : حداکثر سقف زمانی برای قرارداد موقت در مشاغل غیر مستمر چهار سال شد .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، " حاتم شاکرمی " افزود: کارگران جدید و قدیم در مشاغل غیر مستمر پس از 4 سال فعالیت کارگاه نیروی آن تا پایان فعالیت پروژه دائم می شوند.
وی تصریح کرد: در صورتی که فعالیت کارگاه و یا پروژه ای بیش از چهار سال به طول بیانجامد، بعد از چهار سال همه نیروهای به کار گرفته شده اعم از نیروهای جدید و قدیم تا پایان آن پرژه نیروی کار آن دائم تلقی می شوند. 
شاکرمی ادامه داد: از سال 69 که قانون کار به تصویب مجمع تشخیص مصلحت رسیده،  متاسفانه تاکنون در این 28سال «آیین‌نامه تبصره یک ماده 7 قانون کار » به تصویب نرسیده بود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  گفت: با آغاز فعالیت محمد شریعتمداری در مسند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این آیین نامه در دولت پیگیری شد که در نهایت به تصویب هیات وزیران رسید.
وی افزود: تمامی کارگران از مزایای قانون کار استفاده خواهند کرد و از امنیت شغلی بهره‌مند خواهند شد.
شاکرمی با اشاره به تعداد کارگران مشمول این آیین‌نامه اظهار کرد: نزدیک به 2 میلیون نفر در کشور مشمول این مصوبه هیات دولت می شوند. 
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: آیین نامه تبصره یک ماده 7 قانون کار پس از 28سال برای امنیت شغلی کارگران به تصویب رسیده است، و نظر کارفرمایان در این آیین نامه برای فعالیت پروژه یا کارگاه که برای ماموریت خاصی فعالیت می کنند به بیش از 5 سال بود و کارگران کمتر از سه سال  که در نهایت با نظر دولت با فعالیت بیش از 4سال موافقت شد آیین نامه به تصویب هیات دولت رسید.

انتهای پیام/
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید