اخبار

معلولان شاغل مشمول ۲۳ درصد سهم معافیت بیمه‌ می‌شوند

معلولان شاغل مشمول ۲۳ درصد سهم معافیت بیمه‌ می‌شوند
کارفرمایان و خویش فرمایان معلول شاغل زیرپوشش این نهاد از فروردین سال ۹۹ مشمول ۲۳ درصد سهم معافیت بیمه‌ تامین اجتماعی می‌شوند.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی گفت: افراد با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی  از طریق خویش فرمایی و یا کارفرمایی می توانند بیمه شوند.
رضا دهقان اضافه کرد: بهزیستی در این مورد ۲۳ درصد سهم بیمه کارفرمایی و خویش فرمایی معلولان مورد تایید سازمان را با توجه به قانون مصوب سال ۹۶ و تصویب آیین نامه اجرایی آن در سال ۹۸ و شیوه‌نامه اجرایی در حال تصویب پرداخت می‌کند.
وی ادامه داد :همیشه نگاه به بهزیستی و افراد زیرپوشش از نوع کمک‌ است در حالیکه با توجه به کارگاه های بازدید شده افراد زیرپوشش این سازمان ظرفیت‌های  بسیار خوبی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی اظهارداشت: در حوزه اشتغال و کارآفرینی توانمندسازی افراد از طریق کمک به زیرساخت ها و ارائه آموزش تکنیک‌های ایجاد زنجیره کامل از تولید تا بازاریابی و فروش محصول به عنوان هدف اصلی مورد توجه است.
دهقان اضافه کرد : به طراحی زنجیره ای نیاز داریم که مواد اولیه با قیمت مناسب در اختیار این نوع کارگاه‌ها قرار گیرد و در فرآیند تولید استفاده از طرح و نمونه و فناوری روز دنیا مورد توجه باشد و از نظر بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش بتوانند از حمایت سازمان برخوردار شوند.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی تصریح کرد: اگر این زنجیره کامل در بهزیستی و مجموعه‌های زیرپوشش شکل بگیرد به یقین سازمان را در شرایطی که کشور از سوی استکبار جهانی مورد تحریم قرار گرفته، به عنوان یک نهاد کارآفرین در کشور و منطقه معرفی شود.
به گفته وی  همه ارکان دولت و نظام عزم خود را در کمک به زیرساخت های بهزیستی جزم کرده اند و در این ارتباط تفاهم نامه‌ چهار جانبه با بانک توسعه تعاون، معاونت تعاون وزارت تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون برای تقویت تعاونی‌های موجود و شکل گیری تعاونی‌های جدید امضا شد.
دهقان یادآور شد : در حوزه صنایع دستی نظیر زیلو و سفال هم می توان ظرفیت کارگاه‌های تعاونی و مبتنی بر تعاون را تقویت کرد و توسعه داد و هم از ظرفیت‌های بین بخشی و برون سازمانی استفاده کرد.

انتهای پیام/
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید