اخبار

پرداخت وام کم بهره و بدون ضامن به مستمری بگیران صندوق بیمه روستاییان و عشایر

پرداخت وام کم بهره و بدون ضامن به مستمری بگیران صندوق بیمه روستاییان و عشایر
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از پرداخت تسهیلات کم‌بهره به بیش از ۱۶ هزار نفر از مستمری‌بگیران این صندوق خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ علی شیرکانی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که فی ما بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و بانک صادرات ایران منعقد شده است، تسهیلات 3 میلیون تومانی به مستمری‌بگیران واجد شرایط  پرداخت می‌شود.
وی افزود: بازپرداخت این وام 36 ماهه خواهد بود و از محل اعتبارات صندوق نزد بانک صادرات به مستمری‌بگیران اختصاص می یابد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار داشت: با توجه به اینکه صندوق برای اولین بار نسبت به پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران خود اقدام کرده، اولویت پرداخت تسهیلات در این مرحله با افرادی است که سنوات مستمری‌بگیری بیشتری دارند.
شیرکانی گفت: ویژگی این تسهیلات، پرداخت راحت و بدون ضامن است چراکه روستائیان و عشایر عزیز در اغلب موارد امکان دسترسی به تسهیلات بانکی را به دلیل نداشتن ضامن ندارند.
وی پرداخت تسهیلات 3 میلیون تومانی به بیش از 16 هزار نفر از مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای اولین بار را از جمله خدمات کوتاه مدت دانست و افزود: از آنجا که دسترسی به تسهیلات کم بهره برای جامعه روستایی و عشایر اغلب با دشواری‌ها و چالش‌های اداری روبرو است، بر آن شدیم تا با ارائه این خدمت، کمکی هرچند کوچک به خانوارهای روستایی عضو صندوق داشته باشیم.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همچنین از تصویب مبلغ عیدی مستمری‌بگیران صندوق و پرداخت آن تا پایان ماه جاری خبر داد و گفت: سقف عیدی بازنشستگان 450 هزار تومان است که بر اساس سطوح مختلف مستمری، به آنان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید