اخبار

۹۸ واحد مسکونی معلولان و مددجویان بهزیستی سیستان و بلوچستان واگذار شد

۹۸ واحد مسکونی معلولان و مددجویان بهزیستی سیستان و بلوچستان واگذار شد
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: ۹۸ واحد مسکونی مددجویان و خانوارهای دارای ۲ عضو معلول بهزیستی این استان واگذار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ عزیزالله جهانتیغ افزود: مقوله مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه هدف بهزیستی است که در تامین آن با مشکلات زیادی روبرو هستند و بهزیستی استان با برنامه‌ریزی لازم تمام توان خود را در رفع این مشکل بکار گرفته و در این راه نیازمند کمک خیرین و نهادهای مرتبط است.
وی گفت: بر همین اساس ۱۷واحد مسکونی به خانوارهای دارای ۲ عضو معلول و ۸۱ واحد مسکونی به سایر خانوارهای تحت پوشش تحویل داده خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: این واحدهای مسکونی در قالب تفاهم‌نامه‌های مشترک و همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مشارکت خود مددجو ساخته شده و این مددجویان از تسهیلات طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال با کارمزد پنج درصد، کمک بلاعوض سازمان بهزیستی به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و کمک بلاعوض مسکن محرومان به مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال و خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول از کمک بلاعوض ۱۸۰ میلیون ریالی بهره‌مند شده‌اند.
جهانتیغ ادامه داد: برای تسهیل در ساخت این واحدهای مسکونی مددجویان از پرداخت هزینه صدور پروانه‌های ساختمانی و هزینه‌های انشعاب آب، برق و گاز معاف هستند.

انتهای پیام/

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید