اخبار

کمک رسانی مربیان مهارتی سیستان و بلوچستان به سیل زدگان

کمک رسانی مربیان مهارتی سیستان و بلوچستان به سیل زدگان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: تیم متخصص مربیان مهارتی این اداره کل برای تعمیرات تخصصی الکترو موتور و ادوات کشاورزی هموطنان سیل زده در حال خدمت رسانی هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ خداداد اولیایی با بیان این مطلب افزود: جاری شدن سیل و آبگرفتگی در بسیاری از شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان و تخریب روستاها و وارد آمدن خسارات زیادی به هموطنان موجی از همدلی و مهربانی برای کمک رسانی به سانحه دیدگان را در کشور ایجاد کرد.
 
وی گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای یاری‌رساندن دستگاه‌های دولتی و مجموعه‌های مردمی به سیل‌زدگان و جلوگیری از خسارت‌های بیشتر، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم نوعدوست کشور برای هموطنان خود در منطقه بلوچستان کرده است.
 
مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: در همان ساعات اولیه وقوع سیل مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان‌های چابهار، کنارک، ایرانشهر و سرباز تمامی مهمانسراهای خود را در اختیار سیل زدگان قرار دادند و سه موسسه خیریه مستقر در چابهار اقدام به جمع‌آوری اقلام ضروری سیل‌زدگان کردند.

 

اولیایی اقدامات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در این مدت را شامل جمع‌آوری، خرید و پخش سه هزار شل آب معدنی از سوی موسسه‌های مسیر سبز سراوان و موسسه خیریه صابرین با همکاری مرکز فنی و حرفه ای چابهار در ساعات اولیه وقوع سیل، توزیع ۶۰۰ بطری آب معدنی بین سیل زدگان روستای جهلیان توسط خیرین، اعزام نیروی انسانی متخصص از جمله مربیان مهارتی در حرفه‌های تعمیرات لوازم داخلی و برق به روستاهای سیل‌زده، انتقال موتور سیکلت‌ها و افراد گرفتار سیل به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنارک به وسیله وسایل خودرویی این مرکز و آماده سازی هزار و ۲۰۰ پرس غذا برای سیل زدگان از سوی کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای کنارک با همکاری سازمان مردم نهاد سپاس در محل این مرکز عنوان کرد.
 
اولیایی ادامه داد: سومین محموله اقلام رسیدہ از خیرین و موسسه های دریافت شده شامل یک بار تریلی آب معدنی ۱۸ هزار بسته یک و نیم لیتری، دوغ، پنیر، کشک، نان، پتو، آب میوہ، ۲ وانت شامل ۱۰۰ عدد پتو، حلوا شکری ۹۰۰ بسته، پوشاک، برنج، روغن و غیره است که در کارگاه‌های مرکز فنی و حرفه‌ای چابهار مستقر و توسط کارکنان این مرکز بسته بندی و در روستاهای سیل زده توزیع شد.
 
وی گفت: همچنین جمع‌آوری بالغ بر ۱۰۰بسته اقلام کمکی پتو، روفرشی، بسته‌های غذایی، وسایل بهداشتی و لباس گرم توسط خیرین و اعضاء هیات علمی دانشگاه و کمک‌های مردمی با همکاری کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای نیکشهر جمع‌آوری و در روستای بنت توزیع شد.
 
وی افزود: کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان سرباز نیز طی سه روز با همکاری قرارگاه جهادی فرمان امام (ره) در آشپزخانه مرکزی مشغول پخت غذای گرم برای سیل زدگان شدند و روزانه هزار پرس غذای گرم تهیه و توزیع شد.
 
مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین ۲۵ عدد پتو، ۴۵۰ بطری آب معدنی، هفت عدد سیلندر کوچک گاز (پیک نیک)، ۳۰۰ قوطی کنسرو و ۱۸۰ تخته پتو توسط کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان کنارک و خیرین شهرستانی با همکاری کارکنان مرکز چابهار در روستاهای سیل زده توزیع شد.
 
وی اظهار داشت: نخستین مرحله کمک‌ آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای سراسر کشور به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان شامل ۴۸ میلیون تومان وجه نقد، ۲۰۰ کیلو خرما، ۲ تن برنج، ۵۰۰ کیلو روغن، ۱۰۰ کارتن انواع کنسروجات، ۲۰۰ تخته پتو و ۵۰ جفت چکمه بوده است.
 
اولیایی ارزش ریالی کمک‌ھای مردمی و موسسه های مردم نھاد وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بویژه از لارستان، شیراز و داخل استان را حدود ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ذکر کرد.
 
وی افزود: سه دستگاه تریلی حامل آب معدنی ھر بار شامل سه هزار شل، بیش از ۱۰ هزار تخته پتو، بیش از ۲ تن برنج، بیش از ۲ هزار قوطی کنسرو، بیش از سه هزار عدد تن ماھی، پوشاک گرم و غیره، دارو و ملزومات اولیه پزشکی ھمراہ با تیم پزشکی موسسه ها، مرکز دپو و توزیع کمک‌ھا آموزش فنی و حرفه‌ای به مرکز چابھار ارسال شده است.
 
مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: بیش از ۲ تن خرما، لوازم شویندہ بھداشتی، پوشک، شیرخشک، پنیر، کشک و غیره توسط خیرین در مرکز چابهار مستقر و در روستاهای سیل زده توزیع شد.
 
وی گفت: یک دستگاہ پیکاپ و یک دستگاہ خاور نیز متعلق به فنی و حرفه‌ای بصورت تمام وقت در اختیار خیرین بوده و تیم متخصص مربیان برای تعمیرات تخصصی الکترو موتور و ادوات کشاورزی این ادارہ کل در حال حاضر مستقر در زرآباد مشغول به کار است.
 
اولیایی افزود: حدود ۷۰۰ جفت کفش توسط خیرین خریداری و با همکاری کارکنان فنی و حرفه‌ای توزیع شد.
۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید