اخبار

انجام حدود 6 هزار مورد بازرسی به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار در سیستان و بلوچستان

انجام حدود 6 هزار مورد بازرسی به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار در سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون، 5 هزار و 963 مورد نظارت بر حسن اجرای قانون کار و آیین نامه ی حفاظت فنی و بهداشت کار از طریق بازرسان کار این اداره کل در سراسر استان صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده از ایمنی محیط کارگاه از نظر فنی و رعایت مصوبات شورای عالی حفاظت فنی کار به عنوان یکی از مهم ترین مواردی که در قانون کار به آن اشاره شده، یاد کرد و افزود: مواد 85 تا 106 فصل چهارم قانون کار با عنوان حفاظت فنی و بهداشت کار، به طور جدی به تشریح وظایف کارفرمایان، بازرسان و نیز دستگاه های مسئول در نظارت بر مقررات حفاظت فنی و بهداشت کار پرداخته است.
وی اظهار داشت: در صورتی که کارفرمایان نسبت به رفع نقص ابلاغی کارگاه ها اقدام نکنند، بازرسان کار این اداره کل در اجرای مقررات فصل یازدهم قانون کار نسبت به معرفی کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی اقدام خواهند کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه این بازرسان از اختیار کامل در بازرسی از محیط کار برخوردارند، ادامه داد: با توجه تصویب آیین نامه بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاهها در شورای عالی حفاظت فنی، 240 نفر مسئول ایمنی تائید صلاحیت شده از طرف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور ارتقاء ایمنی کارگاه ها و شناسایی خطر و ارزیابی ریسک در کارگاه های سطح استان فعالیت می کنند.
جهاندیده افزود:  از ابتدای سال تاکنون، 226 هزار و 939  نفر ساعت دوره های آموزشی عمومی و تخصصی نیز مرتبط با ایمنی و بهداشت کار ویژه کارگران و کارفرمایان از طرف اداره کل در سراسر استان برگزار شده است.
وی گفت: همچنین در طی این مدت 218 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و 207 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت مسئولین ایمنی نیز بررسی شده است.

انتهای پیام/
۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید