اخبار

​اعزام تیم حمایت‌ روانی-اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

​اعزام تیم حمایت‌ روانی-اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی جزئیات اعزام گروه‌های تخصصی حمایت‌های روانی-اجتماعی در قالب طرح «محب» به مناطق سیل‌زده را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛مجید رضازاده با بیان اینکه در حال حاضر حمایت‌های روانی-اجتماعی از سیل زدگان ۳ استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در سطح اول و دوم در حال انجام است، گفت: در مجموع ۲۲ تیم در قالب طرح "محب" در این مناطق حضور یافته‌اند که از این تعداد ۸ تیم حمایت‌های روانی-اجتماعی با ۴ مشاور، ۱۳ روانشناس و ۹ مددکار به استان سیستان و بلوچستان اعزام شده‌اند.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور اظهارکرد: در مرحله اول اقداماتی نظیر فیزیولوژیکی، تامین نیازهای اولیه اجتماعی با هدف ارتقاء ایمنی و امنیت افراد و ارتقای سطح آرامش، ارتقای سطح امیدواری و توسعه یاری رسانی به آنها انجام می‌شود.

به گفته رضازاده، بازسازی و فعال سازی شبکه‌های اجتماعی-مردمی و آموزش عمومی شامل مهارت‌های حل مساله، مدیریت واکنش‌های روانشناختی، تفکر مثبت و مفید از دیگر اقداماتی بوده است که از سوی تیم اعزامی طرح "محب" برای این افراد انجام شده است.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور همچنین گفت: در مرحله دوم نیز غربالگری روان‌شناختی، آموزش‌های عمومی و اخصاصی و ارائه مشاوره‌های تخصصی برای این افراد انجام می‌شود.

انتهای پیام/

۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید