اخبار

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

برند اقوام ایرانی برای پوشاک در حال طراحی است

برند اقوام ایرانی برای پوشاک در حال طراحی است
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: بر اساس توافق انجام شده با شرکت هاکوپیان قرار است برند اقوام ایرانی برای سازمان فنی و حرفه ای طراحی شود تا از این برند برای صادرات لباس اقوام ایرانی و تامین نیاز داخلی کشور به پوشاک استفاده کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ علی‌اوسط هاشمی روز پنجشنبه در سفر به زاهدان و بازدید از کارگاه طراحی دوخت حضرت زینب کبری (س) واقع در حاشیه این شهر اظهار داشت: در این توافق یکی از پایلوت‌ها را در زاهدان برای لباس سنتی بلوچی و سیستانی قرار خواهیم داد.

وی بر انطباق توانمندی و مهارت کارآموزان با مطالبات بازار تاکید کرد و گفت: توانمندی و مهارت مهارت آموزان باید به گونه‌ای منطبق با مطالبه‌ها و نیاز بازار و ایجاد تنوع و خلاقیت و ارج نهادن به ذائقه خریداران باشد زیرا این مهم به کارآموزان کمک می‌کند تا پس از اتمام دوره بتوانند در موقعیت مستقل برای خود اشتغال ایجاد کنند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تقویت این نوع نگاه به مهارت‌آموزی را بستر ساز احراز شغل عنوان کرد و خواستار تلاش کارآموزان برای مستقل بودن شد.

گفتنی ست در کارگاه حضرت زینب کبری(س) با همکاری مرکز سیدالشهدا(ع) و سپاه پاسداران در ۲ شیفت صبح و عصر با ظرفیت اشتغال ۵۰ نفر مشغول فعالیت است.

معاون وزیر کارتعاون و رفاه اجتماعی همچنین از کارگاه‌های تولیدی پایگاه ستایشگران زاهدان بازدید کرد.

۱۹ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید