اخبار

تشکیل 79 تعاونی جدید در سیستان و بلوچستان

تشکیل 79 تعاونی جدید در سیستان و بلوچستان
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون 79 شرکت تعاونی در سراسر استان تشکیل شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ اله نظر شه بخش با اعلام این خبر افزود: این شرکت های تعاونی در گرایش های صنایع دستی ، خدماتی ، مسکن وکشاورزی فعالیت می کنند.
وی میزان اشتغال ایجاد شده توسط این تعاونی ها را دو هزار و 478 نفر بیان کرد.
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه 93 شرکت تعاونی در حوزه مرزنشینان در سطح استان فعال هستند اظهار کرد: این شرکت های تعاونی در 9 ماهه امسال 50 میلیون و 551 هزار و 429 دلار اقلامی همچون خرما ، عسل ، محصولات لبنی ، سبزی و میوه ، سوخت های معدنی ،  نوشابه و روغن های معدنی به کشورهای همجوار و آسیای میانه و غرب آسیا صادر کردند.
شه بخش از برگزاری 23 هزار و 541 نفر ساعت آموزش برای تعاونگران سراسر استان هم خبر داد و افزود: این آموزش ها به منظور توانمندسازی مدیران و اعضای تعاونی های استان در شاخه های مهارتی حقوقی، مهارتی مدیریتی، مهارتی تخصصی و مجازی برگزار شده است.
وی همچنین در خصوص اجرای طرح روستا تعاون در سیستان و بلوچستان گفت: پس از ابلاغ اعتبارات قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر و برنامه های ابلاغی وزارت متبوع مبنی بر تشکیل شرکتهای تعاونی روستا تعاون در مناطق مختلف استان، بمنظور بهره مندی از تسهیلات مذکور با پیگیریهای  مستمر تا کنون 95 شرکت تعاونی در گرایشهای مختلف در سطح استان تشکیل شده که از این تعداد 50 تعاونی در سامانه کارا ثبت نام و به بانکهای عامل معرفی شده اند .
گفتنی ست در حال حاضر  دو هزار و 320  شرکت تعاونی فعال در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

انتهای پیام/
۱۸ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید