اخبار

انعقاد تفاهمنامه 3 جانبه برای مقابله با شیوع مواد مخدر در محیط های کارگری سیستان و بلوچستان

انعقاد تفاهمنامه 3 جانبه برای مقابله با شیوع مواد مخدر در محیط های کارگری سیستان و بلوچستان
با حضور مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و سرهنگ نصیری رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، تفاهمنامه همکاری علمی، تحقیقاتی و آموزشی مشترک در خصوص مقابله با شیوع مواد مخدر در محیط های کارگری امضا شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: این تفاهمنامه به منظور کنترل، کاهش و پیشگیری از اعتیاد در بین پرسنل شاغل در واحدهای کارگری در قالب "طرح یاریگران زندگی و طرح کاج" با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان اجرا می شود.
مهرداد جهاندیده با بیان اینکه قشر کارگری بعنوان یکی از اقشار اثرگذار در جامعه به شمار می رود افزود: با توجه به سیاستگذاری های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بهبود فضای کسب و کار و محیط های کارگری و افزایش بهره وری تولید، طی سالیان گذشته با هم افزایی و همکاری با دستگاه های مربوطه، تحرک و تحول خوبی در زمینه مقابله با مصرف مواد مخدر در واحدهای کارگری سطح استان انجام شده است.
وی اظهار کرد: افزایش سطح آگاهی جامعه هدف در خصوص شناخت و تبعات مصرف مواد مخدر با بکارگیری از پتانسیل های بالقوه طرفین، ارائه ایده های نوآورانه و خلاقانه از طریق نخبگان علمی و انتظامی برای پیشگیری از پیامدهای مصرف مواد مخدر، هم افزایی برنامه ها در کاهش آسیب های مصرف مواد مخدر در نزد کارگران و خانواده ها، کارفرمایان و مدیران منابع انسانی و استفاده از از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی در راستای کاهش روند آسیب های اجتماعی از اهداف این تفاهم نامه است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از مشاغل موجود در استان، تلاش شده و می شود تا با اقدامات مداخله ای ، کارگران و خانواده ها و کارفرمایان نسبت به مضرات اعتیاد بیش از پیش آشنا شوند.
انتهای پیام/
۱۶ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید