اخبار

فعالیت 48 شرکت تعاونی توسط بانوان در سراوان

فعالیت  48 شرکت تعاونی توسط بانوان در سراوان
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراوان گفت: 48 شرکت تعاونی در این شهرستان با مدیریت بانوان فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ بشیر دهواری با بیان این مطلب افزود: با توجه به وجود ظرفیت ها و پتانسیل های مناسب برای ایجاد اشتغال بانوان در بخش تعاون در شهرستان سراوان، قریب به 48 شرکت تعاونی توسط بانوان این منطقه تشکیل شده است .
 وی گفت: این شرکت های تعاونی 700 عضو دارند و در رسته های صنایع دستی، سوزن دوزی، گلیم بافی، جاجیم بافی، خیاطی و سفال فعالیت می کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراوان خاطر نشان کرد:  یکی از دغدغه های مهم و اصلی جامعه اشتغال بانوان  است که با همکاری سایر ادارات شهرستان از جمله فرمانداری، بهزیستی، میراث فرهنگی، کمیسیون امور بانوان در راستای اشتغال زایی بانوان گام های موثری برداشته شده است.
دهواری با بیان اینکه یکی دیگر از انتظارات مهم در حوزه تعاونی های بانوان، فروش محصولات آنها است افزود: در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی و تدابیر اتخاذ شده فروشگاه و نمایشگاه فروش محصولات تعاونی بانوان شهرستان راه اندازی شود.
 وی همچنین اظهار داشت: در راستای ترویج و حضور چشمگیر بانوان در بخش تعاون، دوره های آموزشی نحوه تشکیل و فعالیت شرکت تعاونی، توسط این اداره به صورت رایگان برای علاقمندان برگزار می شود.

انتهای پیام/


۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید