اخبار

سیستان و بلوچستان، رتبه نخست پرداخت تسهیلات صفر درصد در کشور

سیستان و بلوچستان، رتبه نخست پرداخت تسهیلات صفر درصد در کشور
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گفت: با عنایت ویژه صندوق کارآفرینی امید به مقوله اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان، بالاترین میزان تسهیلات صفر درصد کشور در این استان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ ادریس دینارزهی افزود: رسالت صندوق کارآفرینی امید، پرداخت تسهیلات به افرادیست که جویای کار هستند اما سرمایه ابتدایی برای شروع کسب و کار را ندارند.
وی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان روستا نشین هستند گفت: از سال 97 پرداخت تسهیلات به سمت تسهیلات روستایی سوق یافت و با دستور مقام معظم رهبری بالاترین میزان تسهیلات روستایی از صندوق توسعه ملی برداشت و به سیستان و بلوچستان تعلق گرفت.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان در خصوص چگونگی ارائه خدمات این صندوق به متقاضیان گفت:  تسهیلات این صندوق در مناطق روستایی تا سقف 4 میلیارد تومان با کارمزد 4 درصد در مناطق مرزی و 6 درصد در مناطق روستایی پرداخت می شود و این تسهیلات در مناطق شهری تا سقف 300 میلیون تومان است.
دینارزهی در ادامه به تفاهم نامه های صندوق کارآفرینی امید استان با دستگاه های اجرایی اشاره کرد و اظهار داشت: طبق تفاهم نامه با شرکت شهرک های صنعتی به افرادی که در نواحی و شهرک های صنعتی استان مشغول به فعالیت هستند تا سقف 300 میلیون تومان تسهیلات ارائه می شود.
وی با تاکید بر نگاه حمایتی این صندوق به احیا و تقویت آداب و رسوم و فرهنگ بومی منطقه هم گفت: از سال 97 تاکنون 23 میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های مشاغل خانگی از جمله سوزن دوزی، خامه دوزی و گلیم بافی  پرداخت شده است.

انتهای پیام/
۲ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید