اخبار

کارفرما، مسئول اجرای نکات ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت

کارفرما، مسئول اجرای نکات ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: با توجه به مصوبات شورای عالی حفاظت فنی و دیگر قوانین و مقررات، آیین نامه ها و دستورالعمل های ایمنی و حفاظتی اجرای "آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت" مسئولیت ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت بر عهده کارفرما است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ امید آذرنگ با اعلام این خبر افزود: به استناد مواد 85 و 86 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، با هدف ایمن سازی محیط کار در جایگاه های عرضه سوخت و پیشگیری از حوادث ناشی از کار، "آیین نامه ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت" در جلسه شورای عالی حفاظت فنی تدوین شد و در تاریخ 98/08/22 به تصویب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید.
وی با اعلام اینکه این آیین نامه برای اجرا و نظارت بر حسن انجام آن به اداره کل ابلاغ شده است گفت: این آیین نامه با هدف ایمن سازی محیط کار در جایگاه های عرضه سوخت و پیشگیری از حوادث ناشی از کار تهیه شده و در تمامی جایگاه های عرضه سوخت مشمول ماده 85 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، لازم الاجرا است.
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: مسئولیت ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت بر عهده کارفرما است و کارفرما مکلف به رعایت مصوبات شورای عالی حفاظت فنی و دیگر قوانین و مقررات، آیین نامه ها و دستورالعمل های ایمنی و حفاظتی بوده و باید از مراجع ذیصلاح مجوزهای مرتبط را اخذ کند.
آذرنگ ادامه داد: کارفرما مکلف است بر اساس مخاطرات ناشی از عرضه هر نوع سوخت از قبیل گازوییل، بنزین، گاز طبیعی و ... اصول ایمنی متناسب را بکار گیرد.
وی افزود: همچنین کارفرما مکلف است نسبت به بکارگیری مسئول ایمنی دارای صلاحیت، مطابق با آیین نامه بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه ها، اقدام کند.
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در حال حاضر بازرسان کار در استان و مسئولین ایمنی در کارگاه های استان مسئولیت بازرسی و نظارت بر انجام امور ایمنی را بر عهده دارند.

 

انتهای پیام/

۳۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید