اخبار

50 میلیون دلار صادرات غیر نفتی سهم تعاونی های سیستان و بلوچستان در نیمه نخست امسال

50 میلیون دلار صادرات غیر نفتی سهم تعاونی های سیستان و بلوچستان در نیمه نخست امسال
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در نیمه نخست امسال تعاونی های استان 50 میلیون و 488 هزار و 884 دلار صادرات غیر نفتی انجام داده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ اله نظر شه بخش با اعلام این خبر افزود: عمده اقلام صادراتی تعاونی های استان خرما، عسل، محصولات لبنی، صیفی جات، نوشابه و ... بوده است.
وی گفت: کشورهای افغانستان و پاکستان و برخی کشورهای غرب و میانه آسیا مقصد این اقلام بوده است.
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تعداد تعاونی های فعال در استان را دو هزار و 299 شرکت تعاونی بیان کرد و افزود: این شرکت های تعاونی زمینه اشتغال برای 43 هزار و 863 نفر را فراهم کرده است.
شه بخش در ادامه به برگزاری 22 هزار و 361 نفر ساعت آموزش برای تعاونگران استان در هشت ماهه امسال خبر داد و گفت: این آموزش ها به منظور ارتقای سطح دانش تعاونگران بصورت مجازی و تئوری در زمینه های تخصصی، مهارتی، مدیریتی، مالی و حقوقی برگزار شده است.
وی با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای حمایت از تعاونی ها در سال رونق تولید افزود: با توجه به مشکلاتی که برخی تعاونی ها برای ادامه فعالیت داشتند، توانستیم با هم افزایی و مشارکت دستگاه های وظیفه مدار، 15 شرکت تعاونی نیمه فعال و راکد را در هشت ماهه امسال مجددا به چرخه تولید بازگردانیم.
معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین تعداد تعاونی هایی که که در راستای طرح روستا تعاون در سطح استان ایجاد شده است را مجموعا 92 شرکت تعاونی بیان کرد.
شه بخش گفت: 35 شرکت تعاونی روستایی در یک سال گذشته در سطح استان تشکیل شده اند که در زمینه هایی همچون کشاورزی، پرورش شترمرغ، فرش دستباف، تولید پوشاک، توسعه روستایی، صنایع دستی ، پروار بندی گوساله، محصولات غذایی، گردشگری، شتر داری و کشتار دام فعالیت می کنند.
انتهای پیام/
۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید