اخبار

پیگیری مسائل و مشکلات حوزه اشتغال استان

پیگیری مسائل و مشکلات حوزه اشتغال استان
در دیدارهای جداگانه محمد دیوجان معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با مدیران ستادی معاونت اشتغال وزارت متبوع، مسائل و مشکلات استان در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ محمد دیوجان در نشست با اکبرنیا مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت متبوع، پیگیری اخذ مجوز کاریابی خارجی در استان بمنظور ساماندهی و اعزام نیروی کار به کشورهایی نظیر ژاپن و قطر، تهیه پیش نویس مفاد تفاهمنامه همکاری فی مابین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات کل بنادر و کشتیرانی و شیلات استان در خصوص زمینه همکاری از طریق کاریابی تخصصی دریایی و امکان واگذاری خدمات به دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی داخلی من جمله؛ امورات مربوط به  بیمه بیکاری، ثبت دادخواستهای کارگری و کارفرمایی و ... را پیگیری کرد.


همچنین وی در نشست با آذرپناه معاون دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت متبوع و خانم متعارفی معاون نظارت و رویه های اداره کل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی کشور،  موضوعاتی همچون رفع مشکلات افراد معرفی شده برای بهره مند شدن از  بیمه مشوق سهم کارفرما و امورات مرتبط با برنامه  سیاست های فعال بازار کار( کارورزی، مشوق بیمه سهم کارفرما و یارانه دستمزد) را دنبال کرد.

انتهای پیام/

۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید