اخبار

بهره مندی کارفرمایان و تولیدکنندگان از طرح های حمایتی با بکارگیری افراد جویای کار

بهره مندی کارفرمایان و تولیدکنندگان از طرح های حمایتی با بکارگیری افراد جویای کار
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: کارفرمایان و تولیدکنندگان استان می توانند با جذب افراد جویای کار از طریق طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از مشوق های این طرح ها بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود:  دولت در حوزه اشتغال طرح هایی را با مسئولیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دست اجرا دارد تا فعالان در این بخش بتوانند با پشتوانه قوی ضمن استمرار فعالیت خود، زمینه رشد اشتغالزایی را در کشور فراهم سازند.
وی یکی از این طرح‌ها را کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی اعلام و خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی  در این طرح دوره آموزشی خود را تحت عنوان کارورزی به مدت 3 ماه در واحدهایی که درخواست نیروی کار از طریق سامانه کارورزی به ثبت رساندند می گذرانند و حقوق آنها در مدت کارورزی، توسط دولت پرداخت می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: کارفرمایانی هم که پس از پایان دوره آموزشی این افراد را بکارگیرند، از مزایای معافیت حق بیمه به مدت 21 ماه بهره مند می شوند که با احتساب دوره کارورزی و معافیت بیمه کارفرمایی مجموعا دو سال لحاظ می شود.
جهاندیده افزود: مطابق آخرین دستورالعمل اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، سقف سنی در اجرای این طرح حداکثر 35 سال تعیین شد تا هر فارغ‌التحصیل دانشگاهی بتواند به راحتی جذب بازار کار شود.
وی مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی را دیگر طرح حمایتی دولت برای کارآفرینان و تولیدکنندگان بر شمرد و گفت: در این طرح نیز مشوق‌هایی برای افراد بیکار و کارآفرینان و صاحبان مشاغل در نظر گرفته شده است تا با هماهنگی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای از آموزش و مهارت در رشته‌های مرتبط استفاده کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: صاحبان مشاغل، اصناف و تولیدکنندگان و کارآفرینان استان می توانند با به کارگیری افراد در قالب طرح مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی به مدت یک سال از مزایای عدم شمول قانون کار و تامین اجتماعی برای مهارت آموزان استفاده کنند.
جهاندیده همچنین تاکید کرد: طرح های دیگری نظیر یارانه دستمزد هم در استان در حال اجراست که می تواند منشا خدمات خوبی در حوزه اشتغال و کارآفرینی هم برای کارآفرینان و هم برای افراد جویای کار در سیستان و بلوچستان باشد.

انتهای پیام/

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید